Senoji Corsair TX serija yra legendos, kurių niekas nepamirš kol egzistuos visa gaming kompiuterių industrija. Tai buvo blokai už protingą kainą siūlantys aukščiusios klasės energijos tiekimo kokybę. Pagrindinis praradimas lyginant su brangiausiais blokais buvo nebent 80 Plus Bronze efektyvumo sertifikatas, tad tiems, kam efektyvumas nėra svarbu tai buvo idealus pasirinkimas.

Deja TX serija išnyko ir ją pakeitė ne tokie geri RM serijos blokai (kurie atėjus RMx ir RMi kartai pasidarė labai gerais), TX vardas nukeliavo į istorijos puslapius, Bet neilgam – Corsair prikelia TX seriją! Tai yra laipteliu žemiau nei pirmieji TX‘ai stovintys modeliai, pakeičiantys CS serijos atstovus. Tiesa sakant, nuo pastarųjų naujoji TX serija skiriasi visai nedaug.

Šiandien atkeliavęs galingiausias TX serijos atstovas TX850M bandys įrodyti jog yra vertas perimti legendinės TX serijos vėliavą į savo rankas.

Pakuotė ir komplektacija

Dėžutė visiškai identiška kitiems naujos kartos Corsair produktų pakuotėms. Uždedamas naujas paveiksliukas, pakeičiami užrašai ir viskas – pakuotė jau sukurta. Kaip pamatysime detaliau apžiūrinėdami produktą, ant pakuotės yra įvelta klaida, nes įdėtoje nuotraukoje blokas pavaizduotas su visiškai kitokiu ventiliatoriumi.

Atidaryti maitinimo bloko dėžę yra iš ties malonu – jaučiasi, jog viskas sudėta su meile – meilės šiuo klausimu juntama kur kas daugiau negu viena pakopa pigesnėje CX serijoje.

Dėžutės viduje randami moduliniai kabeliai, maitinimo laidas, keturi varžtukai, varotojo vadovas ir net krūva vienkartinių laidų grupavimo juostų, nors šiais laikais jos jau sutinkamos pakankamai retai.

Detalus žvilgsnis

Corsair leidžia 550W, 650W, 750W ir 850W TX maitinimo bloko modifikacijas. Prie visų serijos šaltinių pavadinimų prirašomas M prierašas, nusakantis, kad maitinimo blokas turi modulinius kabelius. Tai leidžia nuspėti, kad ateityje pasirdoys ir maitinimo bloko versijos su fiksuotais kabeliais. Bet bent jau kol kas apie jas yra nekalbama.

Maitinimo bloko korpusas labai paprastas. Analogiškas korpusas naudojamas ir gaminant ir modulinius CX serijos energijos šaltinius. Tai nusako ir šio modelio filosofiją – tai yra ekonominis CX serijos blokas su pakeltu efektyvumu.

Dar glaudesni ryšiai su CX serija jautėsi tada, kai TX‘o pirmrakas CS serija turėjo tokį patį salotinės spalvos lipduką. Dabar viskas yra šiek tiek susiplakę į krūvą, nes Corsair visiems maitinimo blokams pradėjo taikyti vienodą pilką dizainą, kas padaro jos gaminius nebe tokiais įdomiais.

Modulinių kabelių jungtys, kaip ir būdinga nebrangiems modeliams, atrodo labai paprastai. Tik, aišku, blokas nėra toks pigus, kad jos būtų margaspalvės – Corsair visada rūpinasi reprezentyvia savo produktų išvaizda.’

Corsair rūpestis išvaizda jaučiamas žiūrint ir į pačius kabelius. Visi atjungiamieji kabeliai yra dailiojo plokščiojo tipo.

Jungčių stygiaus tikrai nepajusite, nes jų čia tikrai pakankamai. Labai malonumatyti šiuolaikinį maitinimo bloką su padoriu Molex-ų skaičiumi – čia jų yra net aštuoni, kai dažnai jų būna vos po 3-4.

Žvlgsnis į vidų

Pirmuosius TX maitinimo blokus gamino tokios kompanijos kaip CWT ar Seasonic. Dabar TX serijos gamyba užsiima ne tokią didelę patirtį turinti Great Wall. Tačiau būtent ši kompanija yra bene tinkamiausia Corsair‘o projektui „pigus modulinis 80 Plus Gold maitinimo blokas“.

Deja tai nėra ta platforma kuri pasieks geriausius energijos tiekimo kokybės parametrus. Nieko kritiško ir pavojingo tame nėra, tačiau tai nėra aukštos klasės blokas, jis nė iš tolo negali lygiuotis su vienu laipteliu aukščiau stovinčia RMx serija. TX‘as tėra tik vidutinybė, pasižyminti aukštesniu efektyvumu nei įprasti maitinimo blokai.

Užtat šis maitinimo blokas gali tarnauti savo šeimininkui labai ilgai. Jis turi vien tik Japonijoje pagamintus patikimus Nippon Chemi-Con ir Rubycon kondensatorius. Prieš tai leistai CS serijai Corsair buvo parinkusi kur kas kuklesnius komponentus. Visa tai atsispindi ir garantijoje, kuri dabar siekia net septynerius metus.

Patiko sprendimas vietoj vieno pagrindinio kondensatoriaus montuoti du atskirus kondensatorius ir taip užtikrinti reikiamą aukštą talpą šiam pakankamai galingam blokui.Tai padaro du kokybiški lygegriačiai sujungti Nippon Chemi-Con kondensatoriai, kurių bendra talpa siekia net 780 μF.

Jeigu kur nors internere pamatysite, kad šis maitinimo blokas savo 12V linija gali atiduoti įspūdingą 50A srovę – netikėkite. Tai tik Corsair korektūros klaida. Iš tiesų šia linija galima perduoti iki 20A srovę. 12 V linijos specifikacija užrašyta įdomiai, pasak jos linija galima perduoti 849,6W galią, tai net neabejotinai galime apvalinti ir sakyti, kad linijos galia siekia visus 850 vatų,

Corsair TX serijai parinko paprastą apsaugų rinkinuką: OVP (apsauga nuo per didelės įtampos), UVP (apsauga nuo per žemos įtampos), SCP (apsauga nuo trumpojo jungimo), OPP (apsauga nuo perkrovos), SIP (apsauga nuo iš tinklo ateinančių energijos šuolių) ir OTP (apsauga nuo perkaitimo) .

Corsair visiškai aplaidžiai rengė produkto aprašą. Kompanijos tinklalapyje vienoj vietoj rašoma, kad maitinimo blokas turi 120 mm ventiliatorių, kitoj rašoma, kad jo dydis yra 140. Taip pat pusė nuotraukų yra su pilku (kokybiškesniu), likusi pusė su juodu (paprastesniu) ventiliatoriumi. Tai kaip yra iš tiesų?

Arsakymas –TX850M bloke slepiasi pilkasis NR140L ventiliatorius. Septynių menčių ventiliatoriaus skersmuo yra 140 mm. Jame montuojami Rifle tipo guoliai leidžia pasiekti neblogą veikimo greičio ir triukšmingumo santykį, taip pat užtikrina ir ilga jo gyvavimo laiką.

Maitinimo blokas dirba panašiu garsumu kaip ir CX850M. Iš vėsesnio 80 Plus Gold maitinimo bloko tikėjausi tylesnio veikimo nei CX serijoje. Labiausiai nuvilia aukšti ventiliatoriaus sūkiai, esant žemoms apkrovoms – neabejoju, kad blokui pakaktų kur kas mažiau agresyvaus veikimo profilio.

Išvados

Maitinimo blokas naudoja tą pačią platformą kaip ir CS maitinimo blokai. Nepaisant to ji buvo atnaujinta, siekiant padidinti bloko ilgaamžiškumą. Rezultatas akivaizdus – vietoj trijų metų blokui suteikiama net septynerių metų garantija, kas yra rekordas šiame kainų sektoriuje. Manau tai ir buvo pagrindinė priežastis, kodėl Corsair atsisakė CS modelių ir pakeitė juos TX‘ais.

Šis maitinimo blokas kainuoja 120 eurų ir tai galime vadinti gan neblogu kainos ir kokybes santykiu. Dėl vietos po saule jis kovoja su EVGA SuperNOVA 850 GQ ir mažesnio efektyvumo, bet aukštesnės klasės Seasonic M12II-850 EVO.

Pasaulinėje rinkoje tai negalioja, tačiau Lietuvoje šio maitinimo bloko pagrindiniais konkurentais laikyčiau Chieftec maitinimo blokus. Pastaroji kompanija turi nemažai mažiau kainuojančių panašios klasės gaminių. Pagrindinis Corsair pranašumas prieš juos yra septynerių metų garantija – Chieftec nesiūlo nieko panašaus.

Manau, jog naujieji TX‘ai nepateisino senosios serijos blokų vardo. Jeigu ankščiau leisti šios serijos maitinimo blokai buvo orientuoti į tiekiamos energijos kokybės kėlimą atsisakant efektyvumo, tai dabar bandoma sukurti kuo didesnio efektuvumo modelį, per daug nesukant galvos dėl likusiųjų bloko savybių.

Be abejonės tokio tipo maitinimo blokai nesunkiai ras savo pirkėjus, bet tai tikrai nebus tie žmonės, kurie yra turėję senuosius TX‘us. Tiesiog šie žmonės turi kitokias vertybes, tad buvusieji TX šeimininkai žvalgysis ne žemiau nei į RMx seriją.