Kompanija „Foxconn“ pranešė artėjančios „Computex Taipei“ parodos metu įžengsianti į vaizdo plokščių rinką. Tuo pat metu iš jos turėtų pasitraukti bendrovė „Leadtek“, kurios vaizdo plokštės ne vienerius metus galėjo pasigirti gera reputacija. Susidomėjimo jomis netrūko ir Lietuvoje.

Abiejų kompanijų manevrai glaudžiai susiję. Ligi šiol „Foxconn“ gamino dalis „Leadtek“ vaizdo plokštėms. Keičiantis situacijai rinkoje, bendrovių akcininkai nusprendė kiek supaprastinti veiklą. Pasirodys „Foxconn“ vaizdo plokštės, bet neliks „Leadtek“ ženklu pažymėtos produkcijos.

„Computex“ parodoje „Foxconn“ pristatys pirmuosius savo vardo modelius. Bus pristatomos tik vaizdo plokštės su „nVidia“ procesoriais, tačiau vėliau planuojama anonsuoti ir modelius su ATI lustais.

Štai tokios tokelės. Man asmeniškai kiek gaila, kad „Leadtek“ vardo vaizdo plokščių neliks – jei pirkčiau ką nors iš šios srities, kompanijos gaminiai neabejotinai būtų pasirinkimų sąraše. Kita vertus – verslą perėmus „Foxconn“, veikiausiai pasikeis tik gamintojo logotipas, prie kurio reikės priprasti, na o pačios plokštės nesuprastės.