Nors „Blu-ray“ ir laimėjo naujos kartos formatų karą, rinkos specialistai lieka ištikimi savo nuomonei, jog bent kelis artimiausius metus rinkos karaliumi išliks DVD.

DVD Forumo kuruojamos iniciatyvos „Rewritable Products Promotion Initiative“ (RW PPI) vadovas Koki Aizawa teigia, jog tikėtina, kad DVD pirmaus pagal pardavimus ir ilgesnį laiką, maždaug tris-penkis metus.

Anot K. Aizawa, DVD populiarumą palaikys vartotojų poreikis ne tik nuskaityti, bet ir išsaugoti informaciją. Žiūrėti „Blu-ray“ filmus smagu, bet norint kur nors išsaugoti internete pirktą filmą, muziką, šiaip nuotraukas, DVD dar ilgokai išliks pasirinkimu numeris vienas. Įrašomi „Blu-ray“ diskai kol kas nepigūs, kaip ir tai daranti įranga, tuo tarpu DVD rašiklį galima rasti daugelyje dabartinių kompiuterių. Be to, anot K. Aizawa, pačių vartotojų poreikiams kol kas pakanka ir DVD siūlomų talpų.

Japonijos rinkos tyrimų bendrovės BOC duomenimis, per praeitus metus visame pasaulyje buvo parduota daugiau nei 5.5 mlrd. įrašomų DVD diskų. Įmonės specialistai prognozuoja, kad įrašomų DVD paklausa artimiausius kelis metus augs bent po 3-5 procentus kasmet.