Po nesėkmės galingųjų procesorių rinkoje AMD vis labiau stengiasi orientuotis į ekonomiškus žemos spartos gaminius. Tai atsispindi ir paskelbtuose šių metų trečiojo ketvirčio pardavimo rezultatuose.

AMD pardavimuose lyderiauja pigieji APU procesoriai. Jie sudarė net 75 procentus kompanijos parduodamų gaminių šioje rinkoje. Geriausiai iš jų yra pigiausieji Bobcat architektūros gaminiai, skirti ypač ekonomiškoms sistemoms, kurie sudarė 39% AMD produkcijos. Didelis susidomėjimas tokiais procesoriais matomas nešiojamųjų kompiuterių sektoriuje.

Juokinga, tačiau senųjų Phenom ir Athlon procesorių pardavimai akivaizdžiai pralenkė naujesniųjų, bet nesėkmingų Bulldozer analogų pasiekimus. Pastarieji sudarė vos dešimtadalį nuperkamų AMD produktų. Tiesa, seniesiems procesoriams sėkmę nešė nebrang8s dvibranduoliai Athlon x2 bei Phenom x2 procesoriai.

Paaiškinti AMD sėkmę pigiųjų procesorių rinkoje visai nesudėtinga (nesėkmę brangiųjų modelių kategorijoje – dar paprasčiau). Pagrindinis dalykas, išlaikantis sėkmę yra konkurencingą kainą. Be to AMD APU procesoriai turi integruotas geresnius grafikos apdorojimo lustus. Ir aš kalbu ne tik apie brutalią spartą. Dėl grafinio posistemio limitacijų Intel Atom procesoriuose galima naudoti tik 32 bitų operacinę sistemą, kuri palaiko labai ribotą operatyviosios atminties kiekį.

3dcenter.org, Games.lt