Corsair K68 RGB yra naujausia mechaninė Corsair klaviatūra žaidėjams. Gera naujiena – lyginant su konkurentais ji pasižymi labai patrauklia kaina. Užtenka paminėti, kad tai yra pigiausia visų laikų mechaninė Corsair RGB klaviatūra.

Žiūrint į klaviatūros specifikacijas atrodo, kad ji niekuo nesiskiria nuo senosios K70 RGB, o kai kuriais aspektais netgi ją lenkia. Pavyzdžiui, naujoji K68 RGB turi apsaugą nuo užliejimo vandeniu. Nepaisant to, ji yra pusšimčiu pigesnė už senesnįjį modelį. Aiškinamės, kaip Corsair sutaupė kurdama K68 RGB klaviatūrą.


Pakuotė ir komplektacija

Jeigu kitos Corsair klaviatūrų pakuotės pagamintos iš nespalvoto kartono ir įmautos į gražų išorinį dėklą, tai šioji tiesiog randama paprastoje dėžutėje. Bet man patinka – taip gal net patogiau.

Jau žiūrint komplektaciją matosi pirmieji ženklai, kuo skiriasi K68 RGB nuo aukštesnės klasės Corsair klaviatūrų. Čia neradau jokių papildomų keičiamų klavišų. Man asmeniškai tai nėra problema – vis tiek tokių sprendimų nelabai mėgstu.

O dabar apie tai, ko Corsair nepamiršo pridėti – prie K68-oisios gamintoja komplektuoja riešų atramą ir informacinius lapelius. Riešų atrama yra pagaminta iš pakankamai kieto plastiko. Dar vienos taupymo apraiškos šioje klaviatūroje. Bet jų bus ir daugiau.

Detalus žvilgsnis

Jeigu žiūrint į specifikacijų lapą sunku rasti didesnių skirtumų tarp K68 RGB ir K70 RGB, tai vizualiai nekyla jokių klausimų bandant atskirti, kuris modelis yra brangesnis, o kuris pigesnis ir už ką mes mokame papildomus pinigus.

Corsair K70 yra metalinė klaviatūra, turinti šlifuoto aliuminio paviršių. Tuo tarpu K68 RGB yra paprasčiausia plastmasinė klaviatūra. Iš karto matosi, kad tai visiškai skirtingų klasių produktai. Nors ir panaudotas plastikas yra pakankamai geros kokybės, vis dėl to aliuminis yra visai kito kalibro dalykas.

K68-oji turi kur kas prastesnius klavišus, nei tie, kurie yra montuojami į K70-ąją. Nesupraskite manęs klaidingai – K68 klavišai nėra blogi, tačiau jie pagaminti iš prastesnio plastiko, nei esantys brangesnėse klaviatūrose. Tai nesukelia jokio naudojimo nepatogumo, ir jeigu neesate bandę aukštesnės klasės klaviatūrų, tikriausiai net nesuprasite apie ką aš šneku.

Klaviatūra turi IP32 sertifikatą, reiškiantį, kad ji nebijo vandens. Deja šis sertifikatas neleidžia klaviatūros nardinti po vandeniu ar kitaip neatsakingai elgtis. Jis sako, kad apliejus klaviatūra kava didelė tikimybė, kad ji išgyvens, tačiau piktnaudžiauti šia savybe geriau neverta.

Media reguliavimas taip pat buvo šiek tiek supaprastintas. Vietoj sukiojamo metalinio garsumo reguliavimo cilindriuko randame du paprasčiausius mygtukus. Nesiskundžiu tuo – svarbiausia, kad yra dedikuotas media valdymas, nekryžmintas su funkciniais klavišais.  Tokį nusikaltimą labai dažnai daro kainą norintys sumažinti mechaninių klaviatūrų gamintojai.

Nepaisant to, kad Corsair bando nuleisti klaviatūros kainą, kompanija vis dar išlieka ištikima aukščiausios klasės vokiškiems Cherry MX mechaniniams perjungikliams. Tiesa, jų asortimentas yra gan kuklus. Siūlomi tik MX Red ir MX Blue klavišai. Corsair nesiūlo savo unikalių klavišų modifikacijų MX Speed ir MX Silent, palikdamos juos brangesnėms klaviatūroms. Taip pat nėra ir MX Brown‘ų turbūt jų buvo atsisakyta dėl mažesnio populiarumo.

Man atkeliavusi klaviatūra turi MX Red perjungiklius. Tai turbūt pats populiariausias pasirinkimas žaidėjų tarpe.  Ir tai suprantama – šie klavišai pasižymi universaliausiu savybių rinkiniu.

Retai taip sakau, tačiau šios klaviatūros naudojimo patirtis skiriasi nuo kitų modelių, turinčių tuos pačius perjungiklius. Tai lemia guminės atramos esančios po klavišais. Dėka jų klaviatūra yra šiek tiek tylesnė, o klavišas savo nusileidimo eigoje lėčiau stabdomas. Vieniem tai patiks, kitiems gal būt nelabai. Bet kokiu atveju šios gumutės leido klaviatūrai ne taip stipriai bijoti vandens.

Apšvietimo klausimu jokių apkarpymų nebuvo padaryti. Klaviatūra šviečia taip pat gerai ir funkcionaliai, kaip ir visos kitos gamintojo RGB klaviatūros.

Jei jau Corsair turi sukūrę pažangią klaviatūros valdymo programą, tai nebūtų jos protinga nesiūlyti net ir pigesniame modelyje? Nors programa yra labai funkcionali, ji reikalaus šiek tiek laiko ir pripratimo.


Išvados

Corsair K68 RGB jau yra pasirodžiusi prekybos vietose Lietuvoje. Už ją yra prašoma 120 eurų. Palyginimui, Corsair K70 RGB kainuoja apie 160 eurų. Taigi ji yra pigesnė net už Corsair Strafe RGB, kuri kainuoja apie 140 eurų ir iki šiol buvo pigiausia RGB apšvietimą turinti klaviatūra.

Lyginti, K68 RGB ir K70 RGB yra tas pats, kas lyginti Volkswagen Passat su Audi A4. Teoriškai automobiliai yra to paties segmento, po kapotu dažnai turi netgi vienodus variklius, pavarų dėžes ir t.t. Papildomos įrangos sąrašą taip pat yra labai nesunku susivienodinti. Tačiau pirkdami brangesnę Audi A4 mokame ne tik už vardą.

Abu automobiliai skiriasi tuo, ko negalima įrašyti į specifikacijų lapą. Audi turės kokybiškesnes minkštesnio plastiko detales, jos salone bus daugiau odos, kitų apdailos medžiagų, geriau izoliuotas triukšmas ir t.t. Visa tai gaunama kaip savaime suprantamas dalykas, perkant Premium klasės produktą. Tuo tarpu pigesniuose modeliuose jau imama galvoti apie kainos ir kokybės santykį.

Visiškai tas pats yra lyginant šias klaviatūras. Nepaisant to, kad funkcijų sąrašas yra gan panašus, K68 RGB yra akivaizdžiai mažiau prabangi K70 RGB versija. Ji turi plastmasinį korpusą, žemesnės kokybės klavišus, ne tokią malonią riešo atramą, paprastesnį Media reguliavimą. Ir t.t.

Ir tai tikrai nėra priežastis nesirinkti K68-osios. 40 eurų siekiantis kainos skirtumas yra apčiuopiamas dalykas. Priešingai, jeigu neesate bandę aukštesnės klasės klaviatūrų, Jūs nepastebėsite daugumos dalykų, kurių stokoja pigesnė klaviatūra. Nors ir buvo panaudota nemažai taupymo priemonių, nebuvo peržengta ta riba, kai pigumas daro produktą atstumiančiu.

Vieni vartotojai nori kokybiškesnių medžiagų, didesnio dėmesio detalėms, kitiems svarbiau tiesiog gerai veikianti ir funkcionali klaviatūra. Kiekvienas turi savus prioritetus, savas finansines galimybes ir nė vienas iš šių variantų nėra klaidingas – abi klaviatūros yra vienodai reikalingos.