Kubos respublika – valstybė stūksanti šalia meksikos krantų. Gana neturtinga, tikriausiai tai ir pastumėjo imti plačiau naudoti nemokamą atviro kodo operacinę sistemą Linux. Nemokamas daiktas visuomet malonesnis, taip pat padedantis išvengti galimų rūpeščių, kilusių dėl licenzijos, kaip windows atveju.

Linux versiją, pavadinimu „Nova“ suprogramavo Havanos universiteto studentai. Vietinis laikraštis teigia: „Jog Kuba dabar turės savą, patikimą įrankį, kuris galės plisti ne tik tarp paprastų žmonių, bet taip pat ir tarp valstybinių institucijų.“ Platesnė informacija apie šią versiją neskelbiama.

Šalies rinka palyginti plati. Joje gyvena apie 11,4 milijono gyventojų, tačiau tik nedidelė dalis turi interneto prieigą ar apskritai asmeninį kompiuterį, tik 1,4 milijono. Tačiau nereikėtų stebėtis, kadangi kuboje vidutinis darbo užmokestis tesiekia apie 20 dolerių per mėnesį. Dažniausiai kompiuteris tampa prieinamas mokyklose arba dabro vietose.

Prognozuojama, kad 2010-aisiais šalį turėtų pasiekti šviesolaidinio interneto tinklas iš Venesulelos. Vartotojų nelaimei valdžia žada kontroliuoti šią interneto prieigą. Kaip bebūtų visa tai tikrai praplės interneto vartotojų sakičių iš Kubos respublikos. Įdomu ar vyriausybė tuo pačiu seks ir pirataujančius vartotojus?