18 proc. visų 15-74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų žaidžia kompiuterinius žaidimus, o beveik pusę žaidėjų sudaro moterys. Tai parodė tinklapio žaidėjams „Games.lt“ užsakymu š.m. kovo mėnesį rinkos tyrimų kompanijos „TNS Gallup“ atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa, kuria buvo siekiama išsiaiškinti kompiuterinių žaidimų paplitimą Lietuvoje bei nustatyti kompiuterinių žaidimų žaidėjo paveikslą.

Tyrimas paneigė vyraujančią nuomonę, kad kompiuteriniais žaidimais domisi tik vaikinai ar vyrai. Apklausos duomenimis, net 42 proc. kompiuterinių žaidimų žaidėjų Lietuvoje yra merginos ir moterys. Kompiuteriniai žaidimai populiarūs tarp moterų ne tik Lietuvoje – naujausiais Skaitmeninės programinės įrangos asociacijos (ang. „Digital Software Assosiation“) tyrimo duomenimis, Vakarų šalyse moterys sudaro 43 proc. visų kompiuterinių žaidimų žaidėjų.

Apklausa taip pat paneigė stereotipą, kad kompiuteriniai žaidimai – tik vaikų užsiėmimas. Didžiąją dalį žaidžiančiųjų kompiuterinius žaidimus Lietuvoje sudaro jauni žmonės nuo 15 iki 30 metų amžiaus: 15-19 metų kompiuterinių žaidimų vartotojai sudaro 33 proc., o 20-29 metų amžiaus vartotojai – 30 proc. visų kompiuterinių žaidimų žaidėjų Lietuvoje.

Faktą, kad kompiuterinius žaidimus žaidžia ne tik vaikai, taip pat patvirtina apklausos duomenys, rodantys, kad 45 proc. kompiuterinių žaidimų vartotojų Lietuvoje – samdomi darbuotojai, o 41 proc. – mokiniai ir studentai.

Apklausos rezultatai atskleidė ir tai, kad kompiuteriniai žaidimai – populiarus laisvalaikio praleidimo būdas namuose. 77 proc. visų kompiuterinių žaidimų vartotojų šiuos žaidimus žaidžia namuose, 28 proc. – svečiuose. Dar 9 proc. apklaustųjų žaidžia darbe ar mokykloje, o 8 proc. – interneto kavinėse.

Apklausos duomenimis, aktyviausi kompiuterinių žaidimų žaidėjai – klaipėdiečiai ir šiauliečiai. Atitinkamai 34 proc. ir 33 proc. šių miestų gyventojų tvirtina juos žaidžiantys. Didžiuosiuose Lietuvos mietuose Vilniuje ir Kaune kompiuterinių žaidimų vartotojai sudaro atitinkamai 20 proc. ir 21 proc. šių miesto gyventojų.

Tinklapio žaidėjams „Games.lt“ užsakymu atliktos reprezentatyvios apklausos metu buvo apklausti 1500 15-74 metų amžiaus respondentų visoje Lietuvoje.