Dažnas vyresnis kompiuterių mėgėjas turbūt pamena įvairius priedus gaminusią firmą „Genius“, kurios produkcija savo laiku buvo gana populiari Lietuvoje. Nors parduotuvėse „Genius“ priedų rasti dabar jau nėra lengva, pasirodo, kompanija ne tik nemirė, bet ir ketina žengti į naujas rinkas.

Na, iš tiesų tai tokios bendrovės „Genius“ nėra. Šis pavadinimas – tik prekinis ženklas, priklausantis kompanijai „KYE Systems“. Bet ne tai svarbiausia. Įdomiau tai, jog greitu laiku turėtų pasirodyti du „Genius“ nešiojami muzikos grotuvai, naudojantys „flash“ tipo atmintį. Jau pristatytas vienas iš jų – „Genius MP3-DJ“ MP3 grotuvas su radiju.

Atrodo neblogai, be to galės groti ne tik MP3, bet ir WMA bei WAV formatų dainas. Vartotojai galės nusistatyti 30 radijo stočių pozicijas, na o visa tai atlikti padės 132×32 taškų raiškos mėlynos spalvos ekranas. Bus galima pasirinkti grotuvo meniu kalbą – vokiečių, anglų, prancūzų, italų, ispanų, portugalų, danų, olandų, rusų.

Prie kompiuterio grotuvas bus jungiamas per „USB 2.0“, energija jį aprūpins AAA tipo baterija, su kuria turėtų išdirbti 10 valandų. Viskas gana įdomu, bet, atrodo, nieko originalaus… Tik atrodo gerai.

Turbūt taip pamanė ir „Genius“ inžinieriai, tad į grotuvą žadą įdiegti penkių lygių energijos taupymo sistemą. Kaip ji dirbs – kol kas galime tik spėlioti.