Bendradarbiaudami su JAV Federaliniu tyrimų biuru Kinijos teisėsaugininkai praneša išardę piratų organizaciją, kuri internetu išplatino programinės įrangos, vertos daugiau nei 2 mlrd. JAV dolerių.

Du metus trukęs tyrimas baigėsi tuo, kad Shanghai ir Shenzhen provincijose suimti 25 dviejų piratų grupių nariai. Vien reido Shenzhen metu rasta 0,5 mlrd. JAV dolerių vertos piratinės programinės įrangos.

Pranešama, kad didžiąją dalį piratautų programų sudarė „Microsoft“ ir „Symantec“ kūriniai. Iniciatyva su piratais susidoroti iš šių kompanijų ir kilo, na o padedant FTB ir Kinijos teisėsaugai galų gale ir virto realybe.

Rengiantys suėmimams pareigūnai stebėjo kaip per kelis metus piratai išplatino virš 50 tūkstančių diskų su nelegaliomis programų versijomis. Panašu kad tai – tik maža dalis piratų produkcijos, nes kratų metu rasta dar 290 tūkstančių CD su programomis.

Teigiama, kad šis reidas suduos didelį smūgį Azijos rytinėje dalyje klestinčiam piratavimui. Sprendžiant iš skelbiamų skaičių, operacija tikrai nemaža, piratų veiklos mastai buvo įspūdingi. Teisėsaugininkai teigia, kad apie 70% produkcijos piratai platino ne Azijoje, o Š. Amerikoje, Australijoje. Logiška – išauklėtas katinas namuose blogų reikaliukų nedaro.

Man užkliuvo tik programinės įrangos vertės skaičiavimas. Eilinį kartą kūrėjai vadovaujasi principu, kad jei kažkas padarė 10 „Windows“ kopijų ir pardavė jas po 1 dolerį tai jie patyrė net 10x „Windows“ kaina žalos. Iš dalies logiška, bet kodėl galima teigti, jog jeigu ne piratai, tie pinigai būtų gauti? Ar tikrai visi 10 piratines kopijas nusipirkę vartotojai klotų už „Windows“ pilną kainą?