Šiandien apžvelgiame GTX 1050 Ti – vidutinės klasės vaizdo plokštę, skirtą žaidėjams. Tai populiariausia vaizdo plokštė savo klasėje, kuri pasirenkama kur kas dažniau nei pagrindinė konkurentė Radeon RX 560.
Tam pasirinkome gan egzotišką variantą iš Colorful. Prasidėjus kriptovaliutų kasybos bumui, Europoje sumažėjo vaizdo plokščių pasiūla. Dėl to, daugelis pradėjo žvalgytis į egzotiškas grafines plokštes, pardavinėjamas tarptautinėse parduotuvėse.
Aišku, kad GTX 1050 Ti neįeina į deficitinių vaizdo plokščių sąrašą, tačiau vis tiek jos kaina vis dar yra žymiai nutolusi nuo logikos ribų – pagal gamintojo idėją, vaizdo plokštė 2016-aisiais turėjo kainuoti 139 JAV dolerius, o kaina bėgant laikui turėjo kristi. Be to ji leidžia atsakyti, kuo skiriasi Kinijos prekinių ženklų vaizdo plokštės nuo mums įprastų taivanietiškų prekinių ženklų Asus, Gigabyte, MSI ir kitų, pagamintų toje pačioje Kinijoje, tik, kaip sakoma, kitoje gatvės pusėje.
Pakuotė ir komplektacija
Pakuotė pasižymi dizainu, būdingu ir kitoms nVidia vaizdo plokštėms. Čia nebandyta atrasti kažką naujo ir neįprasto.
Komplektaciją sudaro tvarkyklių diskas, vartotojo vadovas ir be abejo pati vaizdo plokštė. Komplektacijos klausimu taip pat neišradinėjama nieko naujo. O dabar kuo greičiau pereinam prie pačios vaizdo plokštės.
Žvilgsnis į GTX 1050 Ti
Tai viena pigiausių nVidia vaizdo plokščių, skirtų žaidėjams. GTX 1050 iš esmės irgi tinka žaidėjams, tačiau jos galimybes dar labiau apriboja vos 2 GB grafinės atminties. Tuo tarpu GTX 1030 tiesiog turi per mažai brutalios galios.
Plokštėje dirba pilnai atrakintas GP-107 grafinis branduolys, tas pats kuris randamas ir GTX 1050 kortoje. Jis gaminamas pagal 14 nm Pascal architektūrą.
Tiesa, vienintelėje GTX 1050 Ti esantis branduolys yra pilnai atrakintas – jį sudaro šeši komponentiniai vienetai. Tai reiškia, kad plokštėje iš viso dirba 768 Shader vienetai, 32 ROP vienetai bei 48 tekstūriniai vienetai.
Visose GTX 1050 Ti versijose dirba 4 GB grafinės atminties. To pilnai pakanka biudžetinei klasei priskiriamai vaizdo plokštei. GDDR5 tipo atmintis pasiekia 7008 MHz efektyvųjį dažnį.
Colorful jau gamykliškai pakėlė plokštės grafinio branduolio dažnį. Jis vietoj 1291 MHz pakeltas iki 1379 MHz. Toks spartos šuolis bendrą vaizdo plokštės galią pakelia maždaug 7 procentais. O šalia įsijungusi Boost technologija šį greitį dar labiau padidina iki 1493 MHz.
Colorful GTX 1050 Ti
Nors Colorful GTX 1050 Ti iGame Vulcan ir yra žaidėjams skirta vaizdo plokštė, tačiau jos dizainas nėra perdėtai agresyvus. Atrodyti įmantriau nepriverčia net ir pavadinime esantis žodelis „Vulcan“.
Plokštėje ir vyrauja juodos ir raudonos spalvos derinys, kuris paprasta yra iššaukiantis, tačiau šį kart raudonos spalvos atspalvis yra švelnesnis. Be to plokštės korpuse nėra jokių pūstų ar aštrių formų, kurios pridėtų jai piktumo.
Žiūrėdamas į vaizdo plokštės dizainą, nepasakytum, kad tai yra egzotiškas produktas. Vienintelė vieta, kur matosi, kad vaizdo plokštė nebuvo kurta globaliai rinkai yra ant šono esantis užrašas. Bet tuo visas ir užsibaigia.
Smagu matyti, kad Colorful nepamiršo į sąlyginai nebrangią vaizdo plokštę įdėti galinės plokštelės.
Grafinė korta užima standartinius du PCI-e lizdus galinėje sienelėje ir savo ilgiu tilps net ir į pakankamai ankštą korpusą.
Galinėje plokštės sienelėje randama po vieną DVI, HDMI 2.0 ir Display Port jungtį. Kaip vaizdo plokštei, neskirtai dirbti su keliais monitoriais vienu metu, to visiškai pakanka.
Šalia jungčių puikuojasi ir gan neįprastas dalykas – Overclockingo mygtukas. Kol jis yra nenuspaustas, plokštė dirba standartiniais dažniais, o tik jį nuspaudus, branduolys pagreitėja iki 1379 MHz.
Bet kam to reikia? Akivaizdu, kad Colorful tenkino stebuklus mėgstančius Kinijos gyventojų poreikius. Tu tik nuspaudi slaptą mygtuką ir BAAAAM tavo kompiuteris jau greitesnis.
NVidia GTX 1050 Ti vaizdo plokštės suvartoja vos 75W energijos, tai reiškia, kad visą reikaliną energiją korta gali gauti per PCI sąsają. Ir vis dėl to, Premium klasės GTX 1050 Ti plokštės turi papildomą 6 kontaktų lizdą, išplečiantį overclock‘ingo galimybes.
Aušinimas ir PCB dizainas
Kadangi tai yra Premium klasės GTX 1050 Ti versija, todėl jai suteiktas aušintuvas, kuris yra daugiau nei pakankamas tokiai vaizdo plokštei. Kaip ir įprasta, tokiems aušintuvams yra suteikiami vardai – pastarasis pakrikštytas kaip Blaze Duo.
Radiatorių sudaro du variniai šiluminiai vamzdeliai. Kad jie būtų apsaugoti nuo oksidacijos, o dar svarbiau (gamintojui), kad atrodytų gražiau, jie yra padengti nikelio danga. Įdomiausia dalis yra vaizdo plokštės aliumininės aušinimo plokštelės. Jos yra nudažytos juoda spalva. Tokį sprendimą gyvai aš matau pirmą kartą. Ir jis man patinka.
Radiatoriuje esanti šiluma yra šalinama dvejais ventiliatoriais. 90 mm skersmens ventiliatoriai yra pakankamai efektyvūs, kad net ir be didesnių pastangų efektyviai atliktų savo darbą. Rezultatas – žaidžiant, vaizdo plokštė dirba itin tyliai. Na o kai ji būna neapkrauta, ji iš viso virtualiai yra negirdima.
Kaip ir dauguma GTX 1050 Ti plokščių, šioji turi trijų fazių maitinimo sistemą grafiniam branduoliui ir vienos fazes grafiniai atminčiai. Tačiau Colorful maitinimo grandinėje naudoja aukštesniosios klasės induktorius, kuriuos yra pavadinusi I.P.P. vardu.
Vaizdo plokštė naudoja Micron kompanijos pagamintus atminties modulius. Plokštėje jų yra keturi, ir visi yra išdėstyti ant vienos jos pusės.
Galinėje prokštės dalyje nieko labai įdomaus nerandame.
Testai
Vaizdo plokštės spartą padės įvertinti ši sistema:
• Intel Core i5 4690K @ 4,7 GHz procesorius
• AsRock Z87 Extreme 4 motininė plokštė
• 2 x 4 GB „Patriot G2 series“ DDR3 RAM @ 1333 MHz; CL9
• OCZ PPC Silencer 750 W PSU, 80+ Gold
• NZXT Phantom 530 korpusas
• Transcend SSD 740 256 GB SSD
• WD Caviar Blue WD10EALX 1 TB HDD
• Samsung Full HD monitorius
• Windows 7 Ultimate 64bit
Testavimo metu pasiektus rezultatus lyginsime su šiek tiek seniau išleista aukštesnės klassės vaizdo plokšte MSI Radeon R9 380 GamingX.
Taip pat „prasukome“ ir sintetinį 3DMark Fire Strike testą. GTX 1050 Ti surinko 7109 taškus, o R9 380 parodė šiek tiek geresnį rezultatą – 7381 tašką.
Išvados
Pirmiausiai už galimybę išmėginti šią vaizdo plokštę dėkojame Gearbest Lietuva atstovybei. Pastaroji parduotuvė siūlo šią vaizdo plokštę įsigyti vos už 155 eurus. Pasirinkus Priority Line pristatymo būdą jokie mokesčiai muitinėje neturėtų būti taikomi. Pas mane patį plokštė atkeliavo be jokių keblumų.
GTX 1050 Ti vaizdo plokštė puikiai tinka tiems, kam pakanka visus naujus žaidimus žaisti aukštais nustatymais 30 – 60 FPS ribose, o dviejų metų bėgyje planuojate tą daryti vidutiniais nustatymais. Be abejo kalba eina tik apie 1080p raišką, esant didesniai rezoliucijai, kalba prasideda tik nuo GTX 1060 6GB.
Colorful iGame yra padori ir niekuo konkurentams nenusileidžianti Premium klasės GTX 1050 Ti vaizdo plokštė. Colorful siūlo tokio paties lygio vaizdo plokštę, kaip ir Lietuvoje populiaresnės Asus ROG Expedition ar MSI Gaming X serijos. Nepaisant to, Colorful sugeba pasiūlyti kur kas patrauklesnę kainą – konkurentų gaminių kainos siekia apie 210 eurų.
Priešingai, mane net nustebino Colorful dėmesys detalėms. Pavyzdžiui, nors GTX 1050 Ti yra ekonominės klasės vaizdo plokštė, tačiau Colorful jai nepagailėjo backplate‘o , nors pavyzdžiui MSI yra nusprendus, kad jos Gaming X serijai toks dalykas yra nereikalingas. Taip pat patiko kitur dar nematytas sprendimas radiatorių dažyti juoda spalva – tai žymiai pagerina plokštės estetiką.
Vis dėl to minimalių skirtumų rasti pavyko. Pavyzdžiui tai, kad nepaspaudus mygtuko vaizdo plokštės gale bus neaktyvuota visa vaizdo plokštės galia. Na o įspaudus mygtuką, „atrakinama“ visa vaizdo plokštės galia. Tai buvo sukurta atsižvelgiant į Kinijos vartotojų pomėgius – juk geriau pirkti vaizdo plokštė su „Turbo mygtuku“, negu be jo. Tačiau tai tikrai tai nėra minusas – užtenka vieną kartą gyvenime paspausti šį mygtuką, ir vaizdo plokštė niekuo nesiskirs nuo kitų overclock‘intų versijų. Tuo labiau negalima juoktis iš to – į vakarų pasaulį orientuotos vaizdo plokštės turi visiškai tokį patį dalyką, tik valdoma ne mygtuku, o programine įranga. Pavyzdžiui MSI siūlomi Silent, Gaming ir OC režimai yra dar didesnis marketingo triukas.
Colorful sugebėjo pasiūlyti GTX 1050 Ti versiją, kuri yra pigesnė už kitas panašaus lygio vaizdo plokštes 50 eurų. Tai yra apčiuopiamas skirtumas, kuris tikrai bus svarbus tiems, kas renkasi ekonominės klasės vaizdo plokštę. Net ir lyginant su pigiausiomis, nespartintomis ir ne taip gerai aušinamomis GTX 1050 Ti versijomis, Colorful iGame Vulcan yra pigesnė 30 eurų. Tad kad ir kaip skaičiuosi, rinktis šią vaizdo plokštę tikrai apsimoka.
1 Komentaras
Ju5t
Puiku, patiko (smart)