Kalbėdamas kasmetiniame kompanijos akcininkų susirinkime „Apple Computer“ vadovas Steve Jobs užsipuolė aktyvistus, kaltinančius bendrovę neigiamu poveikiu aplinkai.

Jau kurį laiką aidi teiginiai, kad gaminant „Macintosh“ kompiuterius bei populiariuosius „iPod“ šeimos grotuvus ne va naudojamos antriniam perdirbimui netinkamos medžiagos, kurios ilgai nesudūlėja bei teršia aplinką.

„Apple“ lyderis Steve Jobs, dažnai vadinamas kompiuterių pasaulio genijumi, teigia, jog tokie teiginiai yra tik bandymas patraukti dėmesį. Jis tvirtina, kad pasinaudodamos „iPod“ grotuvo populiarumu tam tikros aktyvistų grupės gali bandyti pritraukti visuomenės dėmesį ir save išpopuliarinti.

Na, spręsti, kas visgi teisus sunku, bet drąsiais Jobs’o pareiškimais aklai tikėti šįkart nematau pagrindo. Visgi jo kalba buvo sakoma kompanijos akcininkams, ir sunku tikėti jos objektyvumu. Kažkodėl tikiu, kad jei iš tiesų yra problemų su „Apple“ produkcijos atitikimu ekologijos reikalavimams, landūs JAV gamtos gynėjai anksčiau ar vėliau juos išknis. Kita vertus – jei to nepavyko padaryti iki šiol, kažin kaip ten viskas yra.