Nesvarbu, kokio pavadinimo mechaninę klaviatūrą naudojate – Razer, Steelseries, Roccat, Corsair ar kitą, jos klavišus gamino viena kompanija – Vokietijos gigantė Cherry. Nors priekaištų šiai kompanijai kaip ir neturime, tačiau privalome pripažinti, kad dėl to mechaninių klaviatūrų rinka yra nuobodoka.

Gerai žinoma žaidimų technikos gamintoja Razer neapsiriboja Cherry MX klavišais ir pristato naujus savo mechaninius perjungiklius. Ne paslaptis, kad dažniausiai garsiausi vardai tėra tik įvaizdžio formuotojos, o masine gamyba užsiima kitos kompanijos. Razer pripažysta, kad naujuosius mechaninius klavišus projektavo ji pati, tačiau juos gamins visai kita kompanija.

Gerai visi žinome, kad kiniečiai labai mėgsta viską kopijuoti. Ne išimtis ir vokiečių kuriami mechaninių klaviatūrų klavišai. Viena tokių bendrovių, bandanti atkartoti Cherry gaminius yra Kailh, kuri kuria įprastų klavišų klonus su šiek tiek pakeistomis specifikacijomis. Būtent jai buvo patikėtas Razer vardo klavišų kūrimas.

Nepaisant to, kad kinai bando atkartoti vokiečių gaminius, jų specifikacijos yra net šiek tiek patrauklesnės už originaliųjų perjungiklių. Jie yra šiek tiek žemesnio profilio, tad atlikti paspaudimą yra šiek tiek paprasčiau. Keista, bet kiniečių tarnavimo laikas yra šiek tiek didesnis – 60 milijonų paspaudimų. Kaip žinia tokiais duomenimis galima lengvai manipuliuoti, pakeičiant skaičiavimo formulę ir sąlygas, tačiau nesvarbu, kurio gamintojo skaičiai didesni – jie abu sako tai, kad klaviatūros gyvens žvėriškai ilgai.

Razer pristato dviejų tipų klavišus – Green ir Orange. Panašu, jog buvo nukopijuota net ir ženklinimo spalvomis sistema. Razer Green klavišai yra labai panašūs į Cherry MX Blue, o Razer Orange yra perdirbtos Cherry MX Brown versijos. Žalieji klavišai veikia garsiai ir reaguoja paspaudus 50g jėga, o oranžiniai – tylūs, ir juos išjudinti reikia 45g jėgos.

Kompanijos propogandistai stipriai paplušo. Jie teigia, kad tai yra pirmieji klavišai, sukurti specialiai žaidėjams. Tikrai? O kas pamiršo Cherry MX Black, jau nekalbant apie kitus vokiečių kompanijos gaminius? Gal jie nebuvo užštampuota, jog kurti tik žaidėjams, bet tai nereiškia, kad tai keičia jų veikimą.

Razer Green klavišai bus siūlomi BlackWidow, BlackWidow Ultimate, BlackWidow Tournament Edition klaviatūrose. Tuo tarpu oranžiniai kiniečiai bus randami minėtų klaviatūrų Stealth versijose. Tikėkimės, kad kinai pasiūlys žemas kainas ir tai taps nauju mechaninių klaviatūrų prieinamumo standartu. Nesvarbu, kuris pasirinkimas yra geresnis, bet atsiradusi bent šiokia sumaištis rinkoje yra geras dalykas.

Razer, Games.lt