JAV Federalinis tyrimų biuras pranešė, jog suėmė vos 20 metų amžiaus Los Andželo miesto gyventoją. Jis kaltinamas pelnymusi iš reklamos internetu, kuriai skleisti buvo naudojami neteisėtu būdu užvaldyti kompiuteriai.

Paprasčiau tariant – suimtasis Jeanson James Ancheta tiesiog įsibraudavo į kompiuterius be menkiausios jų savininkų žinios. Sukurtas „zombių“, t. y. jo valdomų kompiuterių, tinklas buvo naudojamas reklaminių „spam“ tipo laiškų siuntinėjimui.

Laiškais jis reklamavo už tokią informacijos sklaidą sumokėjusių bendrovių produktus.

Jei suimtasis bus pripažintas kaltu pagal visus jam pateiktus kaltinimus, jam gresia iki 50 metų kalėjimo. Kaltinimų sąrašas įspūdingas – konspiracija, nelegalaus programinio kodo įrašymas į apsaugotą kompiuterį, nelegalaus programinio kodo įrašymas į valstybinės įstaigos kompiuterį, įsilaužimas į kompiuterius pasipelnymo tikslais.

Manoma, jog versdamasis šiais ne itin gražiais dalykėliais Jeanson James Ancheta uždirbo apie 60 tūkstančių JAV dolerių, už kuriuos įsigijo naują BMW automobilį bei kompiuterinės įrangos.

Neslepiama, jog koją Jeanson James Ancheta’i pakišo pernelyg didelis neatsargumas – jaunuolis visiškai ramiai sugebėjo įsilaužti į JAV karinio jūrų laivyno Ginklų skyriaus bei JAV Gynybos departamento kompiuterius. Nieko nuostabaus, jog po tokių akiplėšiškų poelgių buvo rimtai imta jo ieškoti, na o kas gerai ieško – visuomet anksčiau ar vėliau randa.