Sekdamos įkandin krentančioms HD DVD buitinių grotuvų kainoms JAV rinkoje ėmė mažėti ir „Blu-ray“ formato diskus nuskaitančios įrangos kainos. Pastebėta, kad didžiosiose tinklo parduotuvėse „Amazon.com“, „Best Buy“ ir „Circuit City“ grotuvo „Samsung BD-P1400“ kaina nukrito iki 299 dolerių, kas yra net 200$ mažiau, nei jis kainavo kadaise kai pasirodė prekyboje.

„Samsung BD-P1400“ yra ne tik pirmasis pastebimai atpigęs buitinis „Blu-ray“ diskų grotuvas, bet ir pirmas tokios ryšies BD diskų skaitytuvas, kuris palaiko „DTS-HD Master Audio“ iškodavimą.

Kaip ir „Dolby TrueHD“, „DTS-HD Master Audio“ yra garso spaudimo be praradimų schema, kuri leidžia atkurti itin kokybišką garsą iš sąlyginai mažai vietos užimančių failų. Tuo tarpu „DTS-HD Master Audio“ nepalaikantys grotuvai pajėgia atkurti tik prastesnės kokybės, iki 1.5 Mbps srauto erdvinio garso signalą.

Nepaisant „Blu-ray“ grotuvų pigimo, HD DVD įranga ir toliau išlieka pigesne – ji JAV rinkoje kainuoja visgi dar apie 100 dolerių pigiau. Štai „Toshiba HD-A3“ grotuvą toje pačioje „Amazon.com“ parduotuvėje galima nusipirkti už 99 dolerius.

Nors „Blu-ray“ nuskaitantys buitiniai grotuvai ir gana brangūs, šio formato diskai tvirtai pirmauja pagal filmų pardavimus. Manoma, kad apie 70% įrenginių kurie Š. Amerikos žemyne gali nuskaityti BD diskus sudaro „Playstation 3“ žaidimų kompiuteriai.

Samsung BD-P1400