„Intel“ ir „nVidia“ konkuruoja daug kur, pradedant mikroschemų rinkiniais, baigiant vaizdo procesorių rinka. Pamažu įtampa tarp bendrovių skverbiasi ir į kitas sritis – štai „nVidia“ pristatė CUDA programavimo kalbą, skirtą fizinių skaičiavimų perkėlimui ant vaizdo procesoriaus pečių. Ją „Intel“ padalinio „Intel Digital Enterprise Group“ vadovas Patas Gelsingeris čia pat sukritikavo.

Anot jo, CUDA tiesiog pasmerkta lėtai mirčiai ir netaps niekuo daugiau nei nedidele žyma kompiuterių istorijos analuose. P. Gelsingerio teigimu, programuotojai tiesiog neturi laiko mokytis CUDA subtilybes. „Ne pirmą kartą IT rinkoje girdime kalbas apie 10 ir daugiau kartų didesnę spartą, bet viskas anksčiau ar vėliau atsiremia į aspektą, kad reikia mokytis naujos programavimo kalbos. Ir tai niekuomet nesuveikė“, – sakė jis.

Kaip nepasiteisinusį tokios naujovės pavyzdį P. Gelsingeris pateikia bendrovės „Sony“ sukurtą „Cell“ architektūrą. Programuojant to paties pavadinimo procesoriui skirta kalba galima gauti didžiulį greitį, tačiau nepaisant to, rinkoje ši galimybė vis dar mažai ką domisi.

Nepamiršta ir pakelti uodegos sau. P. Gelsingerio teigimu, naujas „Intel Larrabee“ vaizdo lustas bus visiškai suderinamas su esamom programavimo kalbom ir sparčiai veiks be papildomų priemonių, pilnai palaikys „OpenGL“ ir „DirectX“.