Atminties gamintoja „Qimonda AG“ pranešė pradėjusi bandomąją GDDR5 tipo vaizdo atminties gamybą. Tai reiškia, jog imtis GDDR5 štampavimo dideliais kiekiais kompanija turėtų būti pajėgi jau kitais metais.

Vokietijos bendrovės teigimu, GDDR5 ateityje turėtų pakeisti dabar populiarią GDDR4 tipo vaizdo atmintį. Galutinių GDDR5 specifikacijų JEDEC organizacija dar nėra patvirtinusi, bet tai turėtų nutikti jau artimiausiu metu.

Teorinis GDDR5 duomenų pralaidumas bus dvigubai didesnis nei GDDR4. Taip pat įdiegta ir naujų energijos taupymo funkcijų, kas lemia mažesnį kaitimą esant didesniems taktiniams dažniams (iki 5 GHz).

„Qimonda“ GDDR5 kelią į populiarumą piešia kaip pasirodymą galinguose staliniuose geimerių kompiuteriuose, paplitimą staliniuose AK, nešiojamuose AK bei žengimą į konsoles. Ar taip ir nutiks priklausys, žinoma, didele dalimi ir nuo kitų atminties gamintojų.

Pirmos vaizdo plokštės su GDDR5 tipo vaizdo atmintimi turi pasirodyti 2008 metais. „Qimonda“ neslepia, kad lustų pavyzdžiai jau išsiųsti kažkuriam vaizdo procesorių gamintojui, tačiau kuriam tiksliai – AMD, nVidia ar „Intel“ – nenurodo.