Vankuverio mieste surengtas konkursas, kurio metu kompiuterių specialistams teko laužtis į kompiuterius su „Windows“, „Linux“ bei „Mac OS“ šeimos operacinėmis sistemomis. Rezultatas netikėtas – pasirodo, lengviausia įsilaužti į naują bei dailų „MacBook Air„.

Lauždamasis į šį kompiuterį konkurso laimėtojas užtruko vos dvi minutes. Saugumo ekspertu dirbantis Charlie Miller tiesiog įvedė savo sukurtos svetainės adresą, ir štai – speciali programėlė mikliai įsikraustė į „MacBook Air“ be jokių pavojaus signalų ar įspėjimų. Kompiuteriai su „Windows“ ir „Linux“ sistemomis konkurse labai nenorėjo pasiduoti – į juos entuziastai laužėsi kelias paras.

C. Milleriui jo žinios padėjo laimėti 10 tūkstančių JAV dolerių. Kokį programinį kodą, sugebėjusį taip greitai pakliūti į dailųjį kompiuterį, jis savo sukurtoje svetainėje panaudojo – nežinia. Visi konkurso dalyviai privalėjo pasirašyti griežtus pasižadėjimus neatskleisti įsilaužimo metodų. Informacija apie juos perduota tik kompiuterių bei operacinių sistemų kūrėjams.

Beje, praeitais metais tas pats Milleris lengvai įsilaužė į „Apple iPhone“ mobilųjį telefoną.