Nepavargstantis elektronikos milžinas „Sony“ dar prieš prasidedant „CES 2006“ parodai anonsavo naują savo elektroninės knygos „Librie“ versiją.

Ji vaizdui formuoti naudos E-Ink technologijos elektroninį popierių. Jo veikimas pagrįstas tuo, kad vaizdas formuojamas įelektrinant miniatiūrines spalvotas kapsules. Tai atliekama elektriniu impulsu. Po poveikio juo, kapsulės tampa baltomis arba juodomis – taip ir sukuriamas stabilus dviejų spalvų vaizdas, kurį galima prireikus vėl pakeisti, pavyzdžiui, kada verčiamas kitas elektroninės knygos puslapis.

Knygos darbui turėtų reikti mažai elektros energijos, nes E-Ink popieriui ji reikalinga tik vaizdo keitimui, bet ne jo palaikymui. To dėka, vienos įkrovos turėtų užtekti net penkiolikai knygų perskaityti. Pačias knygas į įrenginį galima įkelti naudojantis SD tipo atminties kortelių lizdu. Malonu, kad šįsyk „Sony“ atsikratė įpročio per prievartą brukti savo „Memory Stick“… Palaikomas PDF ir keletas kitų bylų formatų.

Pirmoji „Librie“ versija Japonijos rinkai buvo pristatyta dar 2004 metais. Ją „Sony“ bandė parduoti kaip išsigelbėjimą tiems, kam skaitant metro trūksta vietos knygos ar laikraščio puslapiams versti. Populiarumu senoji „Librie“ versija pasigirti negalėjo – ja menkai domėtasi ne tik dėl abejotinos kokybės vaizdo, bet ir dėl to, kad galingu apsaugos mechanizmu apsaugotas knygas buvo galima tik nuomotis, bet ne pirkti.

Naujoji „Librie“ versija šiuo atžvilgiu bus demokratiškesnė – bus galima peržiūrėti bet kokius turimus PDF failus. Tiems, kas tokių norėtų turėti daugiau, „Sony“ drauge su „Random House“ atidarys internetinę knygų parduotuvę, kurioje bus siūloma net 25 tūkstančiai kūrinių.

Paveikslėlyje – senoji „Librie“ versija. Kaip atrodys naujoji paaiškės „CES 2006“ metu.