Lietuvoje pasirodė biuro bei namų vartotojams skirtos „Intel“ pagrindinės plokštės „WestBranch“ (D915GVWMBL).

Nuo pirmtakių „La Grosse“ (D865GLCL) jos skiriasi gana nemenkai. Na, apie viską iš eilės. „WestBranch“ procesorių jungtis – LGA 775 (La Grosse – Socket 478). Šaunu ir turėtų pasiteisinti žvelgiant į perspektyvą, mat „Intel“ yra pranešusi, kad ši jungtis turėtų sėkmingai gyvuoti ir 2005-2006 metais.

Naujoji plokštė taip pat palaiko 400Mhz aukštesnę procesorių spartos kartelę – sparčiausiais joje galintis procesorius turėtų dirbti 3,8 GHz dažniu, na o „La Grosse“ palaikė up to 3,4 GHz.

Kaip ir pridera kiekvienai šiuolaikiškai pagrindinei plokštei, vietoje „La Grosse“ turėto AGP 8x grafikos lizdo, naujoji „WestBranch“ turi „PCI Express“. Kaip minėjau – plokštėse yra ir integruotas vaizdas, tačiau jei jis netenkintų turėtų būti malonu žinoti, kad bet kada galima įsidėti bet kurią „PCI Express“ vaizdo plokštę. Beje, lyginant su „La Grosse“ pasikeitė ir integruoto vaizdo mikroschema – vietoje „Intel Extreme Graphics 2“ atsirado „Intel Graphics Media Accelerator 900“.

Konversija ištiko ir integruoto garso posistemę. Vietoje „La Grosse“ buvusio 6 kanalų AC’97 garso – „5.1 Intel High Definition Audio“.

Yra ir integruota tinklo plokštė, keturi DDR400 atminties lizdai.

„LGA 775“ procesorių kainoms susilyginus su „Socket 478“ naujiena tikrai verta pasidomėti, ypač tiems, kieno poreikiams užtenka integruoto vaizdo. Na, jei jo ir nepakaktų – bet kada bus galima įsimesti „PCI Express“ vaizdo plokštę ir lėkti su vėjeliu 🙂