Jau seniau rašėme, jog Intel Sandy Bridge serijos procesoriai sunkiai spartinsis – keliant FSB spartinimas praktiškai bus neįmanomas. Tai padaryta norint sumažinti LGA 1155 motininių plokščių kainą. Taigi šiuos procesorius spartinti turėtų būti itin keblu.

Nepaisant to, IDF 2010 parodoje Intel parodytas eksperimentas teikia nemažų vilčių. Intel parodė demonstracinį bandymą, kuriame matyti, kaip Sandy Bridge procesorius pasiekia net 4,9 GHz greitį. Tai yra ypač geras rezultatas per FSB beveik nespartinamam procesoriui.

Paklusite kaip tai pavyko padaryti? Ogi labai paprastai. Kai kurie Intel Sandy Bridge procesoriai turi atrakintą FSB daugiklį. Iš esmės tai vienintelis būdas spartinti Sandy Bridge. Keičiant daugiklio dydį buvo pasiektas tikrai neblogas rezultatas – 4,9 GHz.

Deja tik nedaugelis Sandy Bridge procesorių turi atrakintą FSB daugiklį – tik Core i5 2500 K ir Core i7 2600 K procesoriai. Nors Intel ir neatskleidė, kuris procesorius buvo spartinamas, tačiau beveik neabejojama, jog buvo pasirinktas galingesnis Core i7 2600 K procesorius.

Svarbiausia yra tai, jog spartinant šį procesorių nereikės nieko papildomo pirkti. Taip, taip – 4.9 GHz buvo pasiekti naudojant standartinę aušinimo sistemą. Manoma, jog šio procesoriaus kaina neviršys 300 svarų.