Naujieji Intel Sandy Bridge E serijos centriniai procesoriai pasižymės itin didele sparta. Deja, žaidėjai gaus žymiai mažesnę spartą, nei norėtų. Pasirodo, kad žaidėjams daug labiau tiks seniau pristatyti Sandy Bridge procesoriai. Jie išvystys kainuoja tokią pat spartą, tačiau skirtumas tarp jų kainų yra milžiniškas.

Nutekintuose Benchmark  testuose matome, kad Crysis 2 žaidime, tiek Core i7 2600K, tiek naujasis Core i7 3960X demonstruoja identišką rezultatą. Abu procesoriai sugeba atkurti po 113,3 kadrų per sekundę vaizdą, esant 1680X1050 rezoliuciją, esant Advanced grafikos nustatymams. Su neseniai neseniai pasirodžiusiu Battlefield 3 susiklostė dar įdomesnė situacija. Esant tokiai pačiai rezoliucijai, Very High detalių kokybei ir 1XAA, 1XAF efektams, paprastesnis procesorius pademonstravo šiek tiek geresnį rezultatą. Teste Core i7 3960X atkūrė 78,6 kadro per sekundę, o senesnis analogas – 79,3.

Nors naujųjų procesorių galia žaidimuose ir būtų pakankama, tačiau Core i7 2600K šį kartą būtų žymiai protingesnis sprendimas. Visų pirma, procesorių kaina skiriasi trimis kartais – Core i7 3960X yra žymiai brangesnis. Aišku, galima kaltinti didelę Extreme serijos kaina, bet ir šiek tiek silpnesnis Core i7 3930K kainuoja net du kartus daugiau. Antra – paprasti Sandy Bridge procesoriai vartoja kurkas mažiau energijos. Galima būtų teigti, kad LGA 2011 lizdą turinčios motininės plokštės yra pažangesnės. Tai yra tiesa, tačiau žaidėjams pakanka ir paprastesnio sprendimo, kadangi brangesnės, LGA 1155 lizdą turinčios pagrindinės plokštės, juos visapusiškai tenkins. Be to daug pigesnis Core i5 2500K nedaug atsilieka nuo 2600K, taigi kartu ir nuo Core i7 3960X.

Tiesa šie duomenys dar nėra oficialūs. Kaip pastebėjote visą laiką akcentavau žaidimų spartą. Sintetiniuose skaičiavimuose – x264 ir CineBench testuose Sandy Bridge E lenkia paprastesnius procesorius. Net ir greitiems ir sudetingiems skaičiavimams vykdyti tai nėra otimalus sprendimas, bet apie tai pakalbėsime kiek vėliau.

Taigi galima manyti, kad šie procesoriai bus niekam nereikalingi. Iš esmės minėtosios serijos gaminiai turėtų būti optimizuoti žaidimams. Sakysite, jog pasaulis ties žaidimais nesibaigia, o procesorius tenkins greitų skaičiavimų reikalaujančius asmenis? Jiems yra skirti specialūs Xeon procesoriai, ir Core i7 serija neturėtų jų dominti.