Internete pasirodė informacija, kad būsimas „Intel“ dviejų branduolių procesorius nešiojamiems kompiuteriams „Yonah“ gali kiek nuvilti. Na, bet ne viskas taip baisu.

Kalba eilinį kartą sukasi apie kaitimą. Svetainė „CNET News.com“, šiaip jau negarsėjanti nepatikimos informacijos skleidimu, tvirtina, kad kai kurios „Yonah“ modifikacijos kais net du kartus labiau, nei dabartiniai „Pentium M“ procesoriai.

Skelbiama, kad bus pristatytos keturios „Yonah“ modifikacijos – E, T, L ir U.

E raide žymimi procesoriai dirbdami turėtų suvartoti net 50 W energijos. Jie veikiausiai bus skirti tiems, kas nešiojamų kompiuterių nevengia naudoti žaidimams. Įspūdinga, ypač turint galvoje, kad dabartiniai „Pentiu M“ energijos suvartoja beveik dvigubai mažiau, vos 27 W.

T klasės „Yonah“ turėtų būti skirti įprastiniams, populiariausiems (mainstream) nešiojamiesiems, tuo tarpu L ir U bus skirti tiems, kam svarbiausia mažas kompiuterio svoris bei ilgas darbas. Štai U serijos „Yonah“ energijos suvartojimas turėtų siekti vos 14 W. Šis skaičiukas tikrai neblogas ir net pakankamai įspūdingas.

Anksčiau yra sklandę gandai, jog „Yonah“ mokės vieną iš savo branduoliu išjungti kuomet darbui naudojamas kompiuterio akumuliatorius. Tokiu būdu bus taupoma energija.

Naudojant 65nm technologiją pagaminti dviejų branduolių procesoriai „Yonah“ turi pasirodyti kitų metų pradžioje. Gali būti, jog vėliau bus pristatytos ir jų versijos su vienu branduoliu.