„Intel“ oficialiai pristatė tris naujus keturių branduolių procesorius. Tai – pirmieji asmeniniams kompiuteriams skirti „Core 2 Quad“ ir du tarnybinėms stotims skirti lustai „Intel Xeon“.

Naujieji pagal „Intel Core“ architektūrą sukurti procesoriai su keliais branduoliais leidžia pasiekti didesnę kompiuterių darbo spartą ir sumažina jų suvartojamos energijos kiekį. Namų vartotojams tai leis patogiai dirbti didelių resursų reikalaujančiomis programomis, mėgautis kompiuteriniais žaidimais ar naudotis keliomis programomis vienu metu.

„Intel“ šiuo metu intensyviai bendradarbiauja su daugeliu programinės įrangos ir žaidimų kūrėjų, kad jų produktai galėtų dar geriau išnaudoti keturių branduolių procesorių teikiamas galimybes. Naujieji lustai leis išnaudoti ir visus naujosios „Microsoft“ operacinės sistemos „Windows Vista“ privalumus.

Šiuo metu „Intel“ gamina iš viso jau 9 keturių branduolių ir 20 dviejų branduolių procesorių „Core 2 Duo“, „Core 2 Quad“ ir „Intel Xeon“, skirtų asmeniniams kompiuteriams ir tarnybinėms stotims.

Pristatyto 2,4 GHz spartos procesoriaus „Core 2 Quad Q6600“ kaina didmeninėje rinkoje sieks 851 JAV dolerį (2264 litus).

Naujieji tarnybinėms stotims skirti lustai „Intel Xeon X3220“ ir „Intel Xeon X3210“ dirbs atitinkamai 2,4 GHz ir 2,13 GHz dažniu bei turės 8 megabaitų talpos L2 tipo spartinančiąsias atmintines. Jų kaina didmeninėje rinkoje sieks atitinkamai 851 JAV dolerį (2264 litus) ir 690 JAV dolerių (1835 litus).