Praėjus beveik dviem dešimtmečiams nuo „Intel740“ pasirodymo, „Intel“ vėl gamins dedikuotus grafikos procesorius. Už juos bus atsakingas antradienį apie pasitraukimą iš „Advanced Micro Devices“ paskelbęs vyriausiasis „Radeon Technologies Group“ grafikos procesorių architektas Raja Koduri, rašoma kompanijos išplatintame pranešime.

Praėjusio dešimtmečio pradžioje dirbdamas „ATI Technologies“, kurią 2006-aisiais įsigijo AMD, R. Koduri suprojektavo pirmąjį „DirectX 9“ standarto grafikos procesorių „R300“, o po dešimtmečio atliko svarbų vaidmenį diegiant „Retina“ ekranus į „Apple“ produktus. Kaip pastebi „AnandTech“, „Apple“ šiuo metu yra viena iš nedaugelio „Intel“ centrinių procesorių su galingesniais integruotais grafikos procesoriais pirkėjų. 

„Intel“ savo naujiesiems dedikuotiems grafikos procesoriams gali naudoti jau sukurtą integruotų grafikos procesorių architektūrą, naudojamą „Kaby Lake“ ir „Coffee Lake“ centriniuose procesoriuose, kuri, anot „AnandTech“, tam yra pakankamai pažangi. Pasirinkus visiškai naują architektūrą, kuriai suprojektuoti veikiausiai ir buvo pasamdytas R. Koduri, ja paremtų grafikos procesorių gali tekti ilgiau negu 4 metus, spėja puslapis.

„Intel“ daugiau informacijos apie juos kol kas neatskleidžia. Žinoma tik tiek, kad tai bus aukštos klasės dedikuoti grafikos procesoriai.