„Intel“ pranešė, jog 2005 metų viduryje pasirodysiantis dviejų branduolių procesorius stacionariems AK vadinsis „Smithfield“. Bendrovė taip pat pareiškė, jog būsimasis procesorius gali vadintis ir ne „Pentium IV“ vardu, net jei jį ir sudarytų du „Pentium IV“ lygio branduoliai.

„Intel“ atstovo Styvo Smito (Steve Smith) teigimu, pirmieji „Smithfield“ modeliai bus gaminami naudojant 90 nanometrų technologiją, kurią 65 nanometrų gamybos procesas pakeis tik 2006 metais.

„Smithfield“ kurį laiką buvo oficialiai skelbiamas „Intel“ planuose, tačiau vėliau iš ten paslaptingai dingo. Spėjama, kad būsimasis procesorius turės 2MB antrojo lygmens cache (po 1MB kiekvienam iš branduolių). Taip pat manoma, kad „Smithfield“ palaikys 64 bitų instrukcijų adresavimo technologiją, analogišką AMD 64 platformoms. Taktinis pagrindinės magistralės dažnis, kaip patvirtino „Intel“, bus 800MHz.

Kaip seksis naujajam procesoriui ir ar jis nebus pavadintas „Pentium V“ spėlioti dar anksti.

Smitas taip pat papasakojo, jog „Intel“ vizijoje planuojama, jog 2008 metais gaminami kelių branduolių procesoriai bus apytiksliai 10 kartų spartesni už „Pentium IV“. Skamba neblogai 🙂