Microsoft pasiryžusi greitu laiku išleisti dviejų raktinių komponentų, skirtų operacinei sistemai „Longhorn“, „Indigo“ ir „Avalon“ testines versijas. „Indigo“ bus atsakingas už bendrąją duomenų kaitą, tuo tarpu operacinės sistemos grafikos sąsajos pusė – „Avalon“ uždavinys. Pirminiai „Indigo“ ir „Avalon“ variantai naudos naująją programinę WinFX sąsają . Tačiau, anot, Microsoft, tai netrukdys panaudoti „Indigo“ ir „Avalon“ Windows XP ar Windows Server 2003 operacinėse sistemose.

Kaip teigia Microsoft Watch, pirmieji „Indigo“ ir „Avalon“ bus platinami kartu su Microsoft Visual Studio 2005 beta versija, o jų statusas vadinsis – Community Technology Preview.

Tuo tarpu Microsoft’o darbai prie „Longhorn“ teka sava vaga. Pirmosios šios operacinės sistemos beta versijos išleidimas numatytas pirmojo šių metų pusmečio pabaigoje, o finalinę „Longhorn“ versiją išvysime 2006 metais. Siekdama suspėti ir „sutilpti“ į numatytus terminus Microsoft nusprendė nerealizuoti naujosios failų sistemos WinFS į naująją „Longhorn“.