Taip jau gavosi, kad tik pasisiūlius apžvelgti šią pelytę, mano naudojama Avior 8200 pradėjo durniuoti (abu pelės mygtukai ne visada veikdavo paspaudus), todėl Zowie FK1 nukrito tarsi iš dangaus… Vėliau paaiškėjo, jog tai visai ne pelės kaltė, o prakeiktų žaidimų, todėl iškart nusiraminau, bet tuo pačiu ir sunerimau, nes dabar ant mano stalo stovi dvi labai panašios, dailios pelytės, bet tik viena iš jų bus naudojama dar ilgus metus, o kita keliaus iš ten, kur ir atkeliavo (back to the box, baby!).

 Ką aš turėjau omeny sakydamas, jog abi pelės labai panašios? Visų pirma, abi pelytės yra sukurtos specialiai žaidimams, o antras dalykas – FK1, šiek tiek didesnė FK’14 pelės versija, ir Avior yra pritaikytos ir kairiarankiams ir dešiniarankiams, kas padaro jas labai panašias kompozicijos atžvilgiu. Vienintelis skirtumas tarp šių dviejų „priešininkių“ yra jų sensoriai: vienos yra lazerinis, kitos – optinis sensorius, bet dabar dėl to nesukite sau galvų… Taigi, teprasideda kova dėl tolimesnio būvio ant mano stalo!

Kas slypi dėžutės viduje?

Kaip matote nuotraukose, FK1 pelytės įpakavimas pasižymi subtilumu, elegantiškumu – nieko ekscentriško ar prabangaus… Kaip tuo mėgsta girtis „SteelSeries“, „Mad Catz“ ar „Razer“, kur visų produktų dėžutės atrodo išmargintos nelegaliais aliejiniais dažais, parvežtais tiesiai iš Kubos. Aišku, tuo pačiu, įpakavimo atžvilgiu laimi ir Mionix (Avior gamintoja), nes FK1 pelytei išlaisvinti prireikė nemažai laiko ir jėgos, kol ją išgelbėjau iš plastmasinių „gniaužtų“… Bet dėl tokio mažo nesusipratimo šios pelės įvertinimas nė kiek nemažėja.

Be pačio produkto, dėžutės viduje taip pat surasite ir nediduką Zowie kompanijos lipduką, kuris nėra nei dailus, nei kur nors daugiau panaudojamas nei neišvalomai dėmei ant stalo pridengti, bei atsarginiai pelės „padai“ (nežinau ar jie taip iš tikrųjų vadinami…), kurie yra pagaminti iš panašios į lipnią juostą/tefloną medžiagos, ir yra naudojami sklandesniam pelės judėjimui ant bet kokio paviršiaus. Kaip ir įprasta Zowie produktams, jokios apmokančios visų pelės gudrybių knygutės ar disko su programine įranga čia nerasite. Viso to jie atsisakė norėdami, kad žaidėjai tiesiog galėtų mėgautis pelyte be jokių programinės įrangos surašymo rūpesčių – kas padaro FK1 labai patogiu „žaisliuku“ dažnai savo žaidimų vietą keičiantiems žmonėms. Nors tai turėtų liūdinti žaidėjus, kurie mėgsta pasiknaisioti po pelės nustatymus ir juos nureguliuoti savaip.Detalus žvilgsnis

FK1 savo išdėstymu ir proporcijom yra labai panaši į Avior: du papildomi mygtukai kairėj pusėj, du dėšinėj, kad ir kairiarankiams, ir dešiniarankiams būtų gerai. Nors Zowie pelytėje man nepatiko vienas labai keistas dalykas – DPI greičio keitimo mygtukas yra nukištas į pelės apačią, kol visose normaliose pelėse, kaip ir minėtoje Avior, jis yra žemiau pelės ratuko. Gal pelės dizainą kurę žmonės manė, kad e-sportu užsiimantiems žmonėms DPI mygtukai trukdys žaidžiant… Nežinau kodėl jiems taip atrodė, jog patogiau pelės greitį ekrane keisti apvertus pelę aukštyn kojom, bet šiuo atžvilgiu Avior yra žymiai patogesnė.Vien apie tai pagalvojus, iš karto darosi aišku, kad žaidėjai mieliau rinktųsi šiek tiek pajudinti pirštą, kad pakeistų DPI, nei vartaliotų pelę aukštyn žemyn vidury žaidimo.

Kad ir kokia pelė pasirodė patogi pirmomis naudojimo valandomis, po kurio laiko suvoki, kad FK1 yra viso labo „neapsisprendusi“ pelė, kurią gali naudoti ir kairiarankiai ir dešiniarankiai. Būtent dėl šios priežasties negalėsite FK1 pilnai džiaugtis, nes visai kaip ir su Avior, taip ir čia ne visi pirštai patogiai įsitaiso. Aišku, prie to priprantama ir gana greitai, bet paimkite, kad ir kokią Razer „DeathAdder“ (yra abiejų rankų versijos!) pelę ir suprasite, koks akivaizdus yra skirtumas. Pabandykite kirpti popierių su kairiarankiams (jei esate kairiarankis – dešiniarankiams) skirtomis žirklėmis, tada su paprastomis… Gal palyginimas ir ne pats geriausias, bet, manau, supratot, ką norėjau tuo pasakyt.
 

Jei gerai mokate skaičiuot ir viršutiniame paveikslėlyje įžiūrite visus skaičiukus, tada suprantate, kad nuo pirmtako FK1 šiek tiek pasikeitė. Nors pokyčiai nėra tokie kardinalūs, bet vis dėl to tai yra svarbu. Svoris (90g) yra beveik identiškas Avior pelytei (93g), kas yra labai puiku, nes jei pelė būtų dar lengvesnė nei FK’14 (pirmasis modelis – 85 g), tada ji jau būtų mėtoma aukštyn žemyn. Nepaisant tobulai parinkto svorio, kurio gaila, kaip kad kurį kitose pelėse galima keisti, FK1 yra aukštesnė už Avior, kas nėra nei blogai nei gerai, nes Mionix pelėje (Avior) kalniukas yra iškeistas į pelės ilgį, kas leidžia daugiau ištiest pirštus… Tad ilgis ar aukštis – čia jau skonio reikalas.Kas slypi viduje?

Kaip sakoma – visas grožis slypi viduje,- tad jeigu ne vietoj nukištas DPI greičio keitimo mygtukas ar nevisavertis patogumo jausmas jus išgąsdino, nepraraskit vilties, jog ši pelė gali būt kaip tik Jums. Kaip ir minėjau prieš tai, šių dviejų pelių sensoriai yra visai skirtingų „kalibrų“, todėl vienos iš jų „viduriai“ yra tvirtesni nei kitos pelytės. Tik klausimas – kurios? Avior „Avago ADNS-9800“ lazerinis sensorius ar FK1 „Pixart PMW3310H“ optinis sensorius?

Didžiausias šių dviejų sensorių skirtumas yra DPI pasirinkimas bei paviršiai, ant kurių kiekviena pelytė gali būti naudojama. Pavyzdžiui, Avior 8200 galėsite naudoti beveik ant kiekvieno paviršiaus, net ir ant stiklo, kol FK1 optinis sensorius veikia tik su nepermatomais ir paviršiais, kas padaro šią Zowie pelytę praktiškai pririštą prie pelės kilimėlio… Bet tikriausiai jau seniai pastebėjot, jog lazerinių pelių mažėja ir visos didžiosios kompanijos pereina į „tamsiąją“ optinių sensorių pusę. 

 

Nors FK1 optinis sensorius neturi jokių priekaištų, bet kaip visada yra vienas bet – maksimalus pelės greitis siekia tik 3200DPI. Aišku, man tai nekelia jokių problemų, nes aš pats žaidžiu su mažu pelės greičiu, bet daugelis e-sporto žaidėjų, o ypač FPS’ininkai, kuriems vienas mirktelėjimas gali reikšti pralaimėjimą, tuo nusivils, o gal tai net bus priežastis nepirkt FK1 pelės.

Kad jau prakalbom apie skirtingų režimų nustatinėjimą, reikia paaiškinti, kaip veikia šis Zowie aparatas. Priešingai nei visos kitos kompanijos, šie žmonės su savo produktais elgiasi „šiek tiek“ senamadiškiau, todėl FK1 neturi jokios programinės įrangos. Iš tiesų, man pačiam pirmą kartą teko susidurti su tokiu režimų-kaitaliojimų būdu, tad ir man pačiam tai buvo šiokia tokia staigmena bei naujovė…

 

Taigi bandysiu paaiškinti, kaip viskas veikia kuo paprasčiau, kad ir net patys „žaliausi“ šioj srity suprastų apie ką eina kalba: ant dėžutės, iš kurios FK1 ir atkeliavo, buvo surašyti kiekvieno pelės mygtuko numeriai. Nieko nekeičiant, tik išimta šviežia pelytė yra nustatyta ant „medžiaginių pelės kilimėlių režimo“, o norint pakeisti, jog pelė sklandžiau veiktų ant plastikinių kilimėlių, Jums tereikia laikyti vieną šoninį papildomą mygtuką kairėje pusėje (pažymėtą numeriu 4) ir dešinį pelės mygtuką (numeris 2) Jums bekišant pelės jungtį į USB lizdą, kad FK1 suprastų, jog Jūs norit pakeisti režimą… Paprasta argi ne? Jeigu susigaudėt, kaip viskas daroma, tada susitvarkant su sekimo greičio (angl. – polling rate) nustatymu Jums bus vieni niekai, nes visas procesas daromas ta pačia tvarka. Bet kaip ir minėjau pradžioje – mėgstantiems pasiknaisioti po nustatymus ir juos kaitalioti taip pat dažnai kaip ir savo kojines to neužteks.


Taigi ar šis daikčiukas vertas pinigų???

Jei esate girdėję visų pelių pelytę „DeathAdder“, kurios kaina yra panaši kaip ir FK1, tada atsakymas būtų ne. Aišku, už maždaug 200 litų sumą taip pat būtų galima įsigyti ir „Logitech G402“ arba „G400s“, Razer’io „Abyssus“ ir kitas visų pagyrom „apipiltas“ peles. Nesu nusiteikęs prieš šį Zowie naująjį kūrinį, bet jis turi daug savybių, kurios tiesiog man neleido ja pilnai džiaugtis: kaip ir visos kitos pelės pusiau guminiais, pusiau matiniais paviršiais, taip ir FK1 yra lengvai išriebaluojama  – net jei prieš žaidžiant Jūs valgėt sausainį, vis vien atrodys, jog prieš keletą sekundžių rankose maigėt sviesto gabalą… Bet tai nėra didžiulė problema, nes po kurio laiko į tai tiesiog pradedi nebekreipti dėmesio.

Be to mygtukai spaudosi nors ir lengvai, bet labai garsiai: kol anksčiau žaidžiant žaidimus su kitais žmonėmis kambarį niekas nieko nepastebėdavo ar nesiskųsdavo, naudojantis FK1, draugai ir artimieji prašydavo žaisti tyliau. Aišku, tai nedidelė problema, kai pats to negirdi, bet vis vien tai numuša bendrą pelės balą…

O kur dar mažas optimizacijos pasirinkimas (du režimai skirtingiems kilimėlių tipams bei judesių skaitymo greitis) ir ne vietoj nukištas DPI mygtukas, kuris, ačiū Dievui, bent leidžia pasirinkti keturis skirtingus greičius (800, 1200, 1600, 3200 – nesijaudinkit, 8200 DPI Jums neprireiks)… Nepaisant visų šių išvardintų minusų, FK1 yra padori žaidimams skirta pelė, kurios judesių sekimo greitis tikrai neapvils žaidžiant įvairias šaudykles, o taip pat ir šiek tiek didesnė už savo pirmtaką FK’ 14, kas padaro šį Zowie aparatą prieinamą ne vien Hobitams – taip, keli milimetrai daug ką reiškia, nors vis vien ne visi pirštai suranda savo vietą ant FK1. 

Taigi verdiktas būtų toks: ant mano stalo toliau gyvens Avior 8200, kuri suteikia visko daug daugiau, įskaitant ir švieseles, kurios naktį tikrai atrodo įspūdingai, didesnį patogumą mano pakankamai didelei rankai,  begalę optimizacijos pasirinkčių ir, aišku, lengvai pasiekiamus DPI mygtukus, esančius žemiau pelės ratuko… Bet visa tai kainuoja papildomus 100Lt, todėl už turimus 200Lt patarčiau susirasti ką nors patogesnio ir turinčio daugiau optimizacijos galimybių nei FK1, kuri nors ir verta kiekvieno grašio, bet nėra itin patogi.