Nors dabar šiuolaikinio pasaulio neįsivaizduojame be interneto puslapių (o viename iš jų Jūs kaip tik skaitote šią naujieną), prieš šiek tiek daugiau kaip 20 metų niekas nebuvo tokio dalyko girdėjęs. Tiesa, pasakius mažai tuomet kam ir terupėjo internetas. bet viskas pasikeitė 1989-ais, kai fizikas Tim Berners-Lee (tuometu dirbęs CERN’e) sukūrė ir išbandė pirmąjį internetinį puslapį. Deja, po kurio laiko šis kūrinys buvo suarhyvuotas ir ilgam laikui dingo iš interneto. Galbūt taip ir būtų buvę, jei ne šis gražus jubiliejus, dėl kurio buvo nuspręsta padaryti šią vietą vėl prieinama visiems besidomintiems interneto istorija.

Jei esi tarp tų, kurie nori savo akimis šią istorinę vietą pamatyti, nesnausk ir apsilank adresu http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html!

Tiesa, ši versija ne visai originali. Ji buvo atnaujinta kelis kartus iki 1992-ųjų metų. Kaip yra su senesnėmis šiuo metu nėra aišku – juk tiek daug metų visa tai buvo neliesta!

Kita tiesa ta, kad šį tinklalapį vartotojui pateikia nebe originalus interneto serveris. Deja, originali programinė įranga parašyta NEXT operacinei sistemai, kuri daug metų nebekuriama, todėl tinklalapis šiuo metu „sukasi“ naudodamas Apache. Visgi, ateityje žadama bent iš dalies ištaisyti šį „netikslumą“, perkeliant dalį senos programinės įrangos į Linux operacinę sistemą.