Kompanija „Hewlet-Packard“ pademonstravo pirmą vartotojo rankos judesius fiksuojančią klaviatūrą. Ji veikia panašiu principu kaip lietimui jautrus nešiojamų kompiuterių „touchpadas“ – užuot spaudus klavišą, simbolį ant naujosios klaviatūros reikia tiesiog nupiešti pirštu. Tai darant, klaviatūroje integruotame ekrane pasirodo spėjami simboliai, kuriuos galbūt norite užrašyti. Jai pastebimas norimas – tereik jį spustelėti ir štai – turime kompiuteryje.

Skamba gal kiek painokai ir beprasmiškai, bet nemažai debesų prasisklaido sužinojus, kam ši klaviatūra skirta. Visų pirma – milžiniškai Indijos rinkai. Nors anglų kalba ir jos simboliais grįstos klaviatūros nėra svetimi išsilavinusiems indams, dauguma šios šalies milžinės gyventojų gerai moka tik hindi kalbą. Jiems naujoji klaviatūra ir turėtų padėti naudotis kompiuteriu arba bent jau pralaužti kalbinį barjerą pirmosios pažinties su IT pasauliu metu.

Ateityje tokias klaviatūra HP ketina pritaikyti ir kitoms kalboms, kurioms netinka lotyniškų raidžių rinkiniai – kinų, japonų. Turbūt nereikia nė minėti, jog be šių pasaulyje yra dar keli šimtai tautų, raštui naudojančių originalius ženklus o ne mums įprasta raidyną.

Keistoji klaviatūra Indijoje jau pasirodė prekyboje. Kaina kol kas nėra maža – apie 50 JAV dolerių, kas mažiau išsilavinusiems indams yra nemaža suma. Visgi HP tikisi, kad laikui bėgant išradimas pigs, na o jo vartotojų daugės.