Naujienų agentūra „Associated Press“ pranešą, jog Japonijos elektronikos gigantų „Sony“ ir „Toshiba“ derybos dėl ateities optinių diskų standartų unifikavimo baigėsi nesėkme.

Jos laikinai sustabdytos, ir nors abiejų kompanijų atstovai teigia vis dar matantys kelią į kompromisą, daugelis paliaubų tarp „Blu-ray“ ir HD DVD formatų jau nebesitiki.

Kita vertus – gal susitarti anksčiau ar vėliau ir pavyks. Juk visiškai nesuderinamų diskų bei juos rašančių įrenginių leidimas būtų sudėtingas abiem dėl vartotojų dėmesio kovojančiom stovykloms.

Beje, „Sony“ atstovas teigia, kad bendrovės bando nuspręsti, kurį iš dviejų jau sukurtų formatų priimti kaip standartą ir naujo, kompromisinio formato kūrimo net nesvarsto.

Šiuo metu rungiasi du standartai, siekiantys ateityje pakeisti DVD. „HD DVD“ vartotojams ketina pasiūlyti sutalpinti į vieną vienasluoksnio optinio disko pusę 15 GB duomenų, mokant už jį nedaugiau, nei už įprastinį DVD. Prekyba „HD DVD“ įrenginiais ketinama pradėti metų pabaigoje. „HD DVD“ remia technologijos kūrėjai „Toshiba“ ir NEC, o taip pat – „Sanyo“, beveik visos didžiosios Holivudo kino studijos.

„Blu-ray“ diskai turėtų startuoti su 50 GB vienoje disko pusėje talpa, o iki 2007 metų žada pasiūlyti vartotojams 100 GB talpos diskus. Tokiai talpai pasiekti bus naudojama keturių sluoksnių technologija, savo prigimtimi analogiška DVD diskų „Dual Layer“ metodui. Šią technologiją remia „Sony“, „Panasonic“, „JVC“, „Thomson“, „Hewlett-Packard“ bei „Disney“ kino kompanija. Paramą „Blu-ray“ yra paskelbę ir du didžiausi pasaulyje žaidimų leidėjai – „Electronic Arts“ ir „Vivendi Universal“.

Nuo tradicinių DVD šie formatai skiriasi tuo, jog dėl didesnio duomenų tankio darbui su jais naudojamas mėlynos spalvos lazeris.