HD DVD ir „Blu-ray“ formatų karo veiksmai vis dažniau užkabina Europą. Naujausiais HD DVD remiančių įmonių duomenimis, senajame žemyne HD DVD domimasi gerokai labiau, nei konkuruojančiu „Blu-ray“. Teigiama, kad kiekvienas Europoje gyvenantis HD DVD grotuvo turėtojas jau nusipirko vidutiniškai po 3.8 filmo šiuo formatu, tuo tarpu „Blu-ray“ grotuvus turintieji nupirko vidutiniškai vos po 0,6 filmo kiekvienas.

„Blu-ray“ stovyklos Europoje vadovai tokią statistika vadina visiška nesamone. Visų pirma todėl, kad nepateikiamas jos šaltinis. Esą „Blu-ray“ įmonės skelbdamos pardavimų rezultatus visuomet nurodo, iš kur jie imti kad žurnalistai galėtų duomenis patikrinti. Be to, pasipiktinta, kad HD DVD stovykla savo skaičiavimuose kaip „Blu-ray“ grotuvus suskaitė ir „Playstation 3“ žaidimų kompiuterius. Tai gal ir nėra iš esmės klaidinga, bet kuomet kalba pasisuka apie parduodamos įrangos kiekį, HD DVD rėmėjos „Playstation 3“ prie konkuruojančio formato įrangos nepriskaito. Taigi, ore sklando šioks toks manipuliavimo duomenimis kvapas.

Patys „Blu-ray“ rėmėjai teigia, kad šio formato filmų Europoje parduodama apie tris kartus daugiau, nei HD DVD.

Žinoma, yra mažas melas, didelis melas ir statistika. Tikėti HD DVD rėmėjų skelbiama informacija, kad priklausomai nuo šalies europiečiai šio formato filmų perka 4-10 kartų daugiau nei „Blu-ray“ iš tiesų sunkoka. Kita vertus, ir įrodyti priešingus duomenis sunku. Akivaizdu tik tai, jog formatų kova įsisiūbuoja ir pas mus. Ir visiškai nesvarbu, kad „Sony“ prezidentas ją neseniai pavadino viso labo konfliktu dėl prestižo – pergalės siekiama bet kokia kaina.