Norintiems kuo pigiau įsigyti naujaisiais Intel Haswell procesoriais paremtas sistemas atsirado nauja proga sutaupyti. Gigabyte pristatė pirmąsias H81 lustu paremtas motinines plokštes, kurios pasižymės pirkėjams patrauklia kaina bei senųjų jungčių palaikymu.

Techniškai Intel H81 lustas yra labai panašus į brangesnį B85. Lyginant šiuos lustus tarpusavyje, H81 neturi Small Business Advantage, vietoj keturių Sata III ir dviejų Sata II jungčių randame dvi Sata III ir keturias Sata II prieigas. Šiuo lustu apginkluotos plokštės nepalaikys PCI-Express 3.0 sąsajos – net ir jei vaizdo plokštė tai leidžia daryti, ji vistiek veiks kaip PCI-Express 2.0 lizde.

Gigabyte pristato tris naujienas – H81M-DS2, H81M-D2V ir H81M-D3V. Visos jos yra nedidelio Micro ATX formato kortos. Centrinį procesorių maitins trijų fazių galios tiekimo sistema. Turime pastebėti, jog nuo šiol Gigabyte naudoja juodas montažines plokštes net ir pigiausiose savo motininėse plokštėse.

Pirmoji Gigabyte H81M-DS2 plokštė turės tokias šiais laikais egzotiškas jungtis kaip 2x PS/2, LPT ir RS232. Tiesa tai yra vienintelė trijulės atstovė, neturinti DVI vaizdo išėjimo.

H81M-D2V vietoj dviejų PS/2 jungčių bus telikus tik viena, taip pat pradings LPT prievadas.

Paskutinė H81M-D3V plokštė nebetrės ir RS232, tačiau joje bus vienu PCI x1 lizdu daugiau.

Aišku niekas neuždraus šių motininių plokščių naudoti su keturbranduoliais procesoriais, bet labiausiai jie yra orientuoti į Intel ruošiamus dviejų branduolių Core i3, Pentium ir Celeron šeimų procesorius, kurie pasirodys netolimoje ateityje.