Be svarbiausių kompiuterių dalių, kaip procesorius vaizdo plokštė ar motininė plokštė, nereikėtų nureikšminti operatyviosios atminties. Ji atlieka labai svarbų vaidmenį kompiuterio veikime. Ši atmintis išsaugo įrašytą informaciją tol, kol tiekiama maitinimo įtampa, todėl kol prijungtas maitinimo šaltinis, duomenys išlieka kiek norima ilgai. Be operatyviosios atminties kompiuteriai negalėtų veikti, todėl patartina pasirūpinti operatyviąja atmintimi. Taigi „G.Skill“ gamintojo atmintis yra labai gerai vertinama užsienyje, gaila į Lietuvą ji atkeliauja retai. Mano rankose naujoji „G.Skill“ F3-14900CL9D-4GBXL ir „G.Skill“ F3-10666CL9D-4GBXL operatyvioji. Prieš pakuojant šiuos modulius, kiekvienas iš jų yra testuojamas. Ši „G.Skill“  atmintis pritaikyta naujiesiems „Intel Sandy Bridge“ procesoriams. Abiems atminties modeliams suteikiama garantija visam gyvenimui. Dar norėčiau paminėti, kad G.Skill neseniai nusprendė žengti į Baltijos rinką, todėl parduotuvėse jau galima rasti atminties modulių, aišku pasirinkimas nėra labai didelis. Dažniausiai parduotuvėse sutinkama atmintis, bet „G.Skill“ gamina ir kitus kompiuterio komponentus kaip kietieji diskai, atminties modulių aušinimas.

Pakuotės:

„G.Skill“ F3-14900CL9D-4GBXL ir „G.Skill“ F3-10666CL9D-4GBXL operatyvioji atmintis yra supakuota į permatomo plastiko pakuotes. Priekyje galima pamatyti pačia atmintį, o skirtumas tarp pakuočių yra tik informacinio lapelio, kurį galima pamatyti pakuotėje, spalva. Vieno lapelio spalva mėlyna, kuri reiškia galingesnę atminti, o raudona silpnesnę. Man pasirodė keista, nes dažniausiai būna atvirkščiai, bet čia gamintojo sprendimas.

Kitoje pakuotės pusėje yra daugiau informacijos apie šiuos atminties modulius. Tai yra tas pats lipdukas kaip ir ant pačių modulių. Tai pat pagirta ši atmintis, kaip labai gerai suderinama su antrosios kartos „Intel“ procesoriais, todėl sparta turėtu būti dar didesnė.

Specifikacijos:

 

Žvilgsnis iš arčiau:


Operatyvioji atmintis, kaip minėjau specifikacijose, yra DDR3 tipo. Lyginant su DDR2 atmintim, skiriasi jungtis, tiksliau tik tarpelio vieta jungtyse. G.Skill RipJawsX atmintis turi radiatorius, kurie padeda efektyviau aušintis atminčiai. Tai tikrai pravartu atsižvelgiant, kad atmintis dirba dideliais dažniais. Pats radiatorius yra pagamintas iš aliuminio ir nudažytas raudona spalva. Tai pat ant radiatoriaus yra G.Skill logotipas bei serijos pavadinimas.

Norėčiau pasakyti, kad G.Skill yra vienintelis gamintojas, kuris klijuoja specialius lipdukus, kuriuose yra visa būtina informacija apie atmintį. Nuplėšus tą lipduką prarandama garantija, bet jei turite čekį, tai ne problema.  Operatyviosios atminties montažinė plokštė yra juoda. Man tai labai patiko, nors radiatorius dengia beveik visą atmintį.


Radiatorių nėra labai sunku nuimti nuo atminties, nes jis yra priklijuotas naudojant lipnią, šilumai laidžią juostelę. Radiatorius yra įsikišęs apie 1 centimetrą, todėl gali būtų, kad naudojant žemą procesoriaus radiatorių, jie abu gali liestis su kitu arba išvis trukdyti įmontuoti operatyviąją atmintį.

 

 

Testai:

Visi testai buvo atlikti naudojant standartinius dažnius ir spartintus. Kalbant apie spartinimą atitinkamai daugiausia buvau pasiekęs 1866 MHz dažnį naudojant galingesnę atmintį ir 1333MHz naudojant silpnesnę atminti. Daugiau niekaip nepavyko pakleti atminties dažnių, nes „P67“ platformos sistemos pasižymi viena nelabai gera savybę: spartinimas labiau orientuotas į procesorių, todėl nėra savaip pasirenkamų dažnių, o tik standartiniai dažniai.

Testų sistema:

Procesoriaus aušintuvas: Corsair H70

Pagrindinė Plokštė: Gigabyte GA-P67A-UD4

Operatyvioji Atmintis: G.Skill [Ripjaws-X] F3-14900CL9D-4GBXL; G.Skill [Ripjaws-X] F3-10666CL9D-4GBXL

Kietasis Diskas:Seagate 7200RPM 250GB

Vaizdo Plokštė: MSI RADEON HD 5770

Vaizdo plokštės aušintuvas: DeepCool V6000

Korpusas: Xigmatek Midgard

 

 

Verdiktas:

Šio gamintojo operatyvioji atminties išties yra puiki, gaila, kad Lietuvos rinkai ji nesiūloma. Atmintis nėra pati lėčiausia, bet ir ne pati greičiausia, sakykim per vidurį labiau link greitesnės. Be to, turbūt geriausias dalykas šioje atmintyje yra visam gyvenimui suteikiama garantija. Gal kai kurie ir nustebsite, bet atminčių kaina tikrai nėra labai didelė – ji siekia maždaug apie 140-180 litų. Įdomumo dėlei, kiek atsimenu, už savo DDR2 4GB talpos atmintį mokėjau 200 litų, o dabar tai naujesnė ir greitesnė atmintis!