Pastaruoju metu apžvelgėme nemažai ekonominės klasės SSD diskų. Kol kas pamirštam juos ir žiūrime į pačių brangiausių sektorių. Ir čia mes randame Samsung 850 PRO, Corsair Neutron GTX ir OCZ Vector 150 SSD diskus. Šiandien pas mus yra pastarasis modelis – Vector 150.

OCZ dar visai neseniai pažinojome kaip operatyviosios atminties, maitinimo blokų ir SSD diskų gamintoją. Dabar kompanijos produktų portfelyje likę tik SSD diskai. Operatyviosios atminties verslas OCZ vadovams pasirodė per mažai pelningas (kažin ar taip atrodė, kai jų kainos šoktelėjo dvigubai). Maitinimo blokai išnyko kompaniją įsigijus Toshiba‘ai. Sprendimas nutraukti maitinimo blokų gamybą buvo labai keistas, kadangi OCZ vardas buvo tarp keturių aukščiausiai vertinamų prekinių ženklų šioje rinkoje. Taigi dabar beliko tik SSD diskai.

OCZ Vector 150 yra skirtas aukščiausio kainų segmento užpildymui. Šis diskas yra galimas 120 GB, 240 GB ir 480 GB versijose. Mums atiteko populiariausioji – vidurinioji 240 GB talpos laikmena, kurios turėtų pilnai pakakti operaciniai sistemai bei visoms programoms.



Pakuotė ir komplektacija

Įpakavimas neišsiskiria ir pilkosios SSD diskų masės – tai paprasta kartoninė dėžutė. Jos priekyje matome tik SSD disko nuotrauką ir modelio vardą. Visos specifikacijos ir kita informacija yra nugrūsta į jos galą.

Dėžutėje randame nei daugiau, nei mažiau, nei galima tikėtis – patį SSD diską, aštuonis tvirtinimo varžtus, 3,5 colio montavimo adapterį, skirtą stacionariųjų savininkams ir vartotojo vadovą. Ir tai dar yra tikrai ne viskas.

OCZ pasirūpino, jog duomenis iš senojo disko į SSD perkeltumėme sklandžiai, dėl to prideda Acronis True Image programinės įrangos licenciją. Iš OCZ tinklalapio reikės atsisiųsti programėlę ir instaliavus suvesti nurodytą aktyvacijos kodą.


Žvilgsnis į Vector 150

OCZ Vector 150 SSD disko dizainas neseniai buvo atnaujintas. Dabar didžiojoje įrenginio dalyje dominuoja nebe žydra, o juoda spalva. Kuris variantas yra gražesnis spręskite patys.

OCZ pasirūpino, jog Vector 150 konstrukcija stebintų ypač aukšta kokybe. Paėmus į rankas gaminį jaučiama didelė masė ir tvirtumas. „Ačiū“ už tai sakome metaliniam korpusui, kuris jau brangiųjų SSD sektoriuje tapo įprastiniu standartu.

Nors ir OCZ stengėsi padaryti gražų disko korpusą, galinė jo dalis yra labai paprasta – yra pilko metalo spalvos ir turi neišvaizdų informacinį lipduką. Prie kompiuterio diskas jungiamas standartine Sata III jungtimi.

Nors ir jau minėjome, kad gamintojo nurodyti linijiniai skaitymo greičiai praktiškai nieko nereiškia ir gamintojai turi teisę rašyti ką tik nori, bet tikslumo vardan skaičius vis tiek paminėsiu. Taigi OCZ pažada kad duomenys bus nuskaitomi 550 MB/s greičiu, o įrašomi 530 MB/s sparta. Bent popieriuje viskas atrodo nepriekaištingai.

Vector 150 diske slypi savos gamybos Barefoot 3 M00. Po to, kai Toshiba įsigijo OCZ ne siurprizas matyti būtent Toshiba lustus naudojamus Vector 150 diske. Buvo pasirinkti 19nm technologija paremti MLC atminties moduliai. Verta paminėti, kad tik Samsung ir OCZ gali sau leisti prabangą naudoti vien savus komponentus.

Testai

Mūsų testų sistema, kurioje „drošime“ OCZ Vector 150 atrodo taip:

Intel Core i5 4690K @4.7 GHz procesorius
AsRock Z87 Extreme 4 motininė plokštė
2 x 4GB Patriot G2 series DDR3 RAM @ 1333 MHz; CL9
OCZ PPC Silencer 750W PSU, 80+ Gold
NZXT Phantom 530 korpusas
Transcend SSD 740 256GB SSD
WD Caviar Blue WD10EALX 1TB HDD
Samsung Full HD monitorius
Windows 7 Ultimate 64bit

Sintetiniai testai lyg ir nori sakyti, kad OCZ Vector 150 nesugeba aplenkti net ir Kingston HyperX 3K, bet palaukite…

Pasižiūrėjus į praktinius testus galite susidaryti vaizdą, kad OCZ diskas iš tiesų lenkia Kingston Hyperx 3K ir yra apylygus Transcend SSD370. Bet ir tai nėra visiška tiesa.

Gamintoja mums teigė, kad ypatingai ilgą laiką duodant nepertraukiamą apkrovą OCZ traiškys įprastinius SSD diskus. Bandome tai, su Vector 150, Transcend SSD370 ir 12 valandų nenutrūkstamos apkrovos testu.

Išvados

Testuotasis OCZ Vector 150 240GB SSD diskas šiuo metu kainuoja 165 eurus. Jam yra suteikiama ilga penkerių metų garantija, kaip ir privaloma tokios klasės įrenginiui. Kaina jau pati sako, kad diskas konkuruos su tokiais įrenginiais, kaip Corsair Neutron XT, Intel SSD 730 ar Samsung 850 PRO. Jis stovi pakankamai tvirtai šalia jų, nes yra lygiavertis konkurentas bet kuriam iš jų.

Ši apžvalga suteikia nemažai pamokų. Pirmoji – sintetiniai testai neparodo realiosios diskų spartos. Nors ir Crystal Disk Mark programos pasiekti rezultatai nėra labai geri, jis atrodo lėtokas, bet realiose situacijose OCZ Vector 150 pasiekia pakankamai aukštus spartos rodiklius.

Antroji pamoka – disko teikiama sparta nepriklauso nuo jo kainos. Pigūs Transcend ir Crucial diskai siūlo ypač aukštą spartą už minimalią kainą. Tad tai gali priversti suabejoti Vector 150 disko pasirinkimu, tačiau tai galioja visiems be išimties aukštos klasės SSD diskams. Beje tokių dalykų, kaip ypač aukšta surinkimo kokybė, pridedama papildoma įranga ar penkerių metų garantija.

Galiausiai net ir pamatę visus testus dar negalime skelbti galutinio verdikto. Yra specifinių sričių, kuriose kiekvienas modelis gali pademonstruoti savų privalumų. OCZ Vector 150 atveju tai nepertraukiamas ilgos trukmės testas. Jame buvo parodyti net 6,5 karto geresnis rezultatas, nei sugebėjo pasiekti Transcend SSD370, kuris įprastuose testuose buvo žingsneliu priekyje.

Šio testo metu užfiksuoti skaičiai lemia disko spartą ne tik neeilinėse užduotyse, bet ir ilgaamžiškumą. Geri rezultatai patvirtina, kad po daugelio metų  naudojimo sparta bus geresnė, nei konkurentų modeliuose.