Taivane įsikūrusi SSD diskų, USB atmintinių, atminties modulių ir atminties kortelių gamintoja Transcend mums atsiuntė savo naujausią ir greičiausią SSD – Transcend SSD720 128GB. Tai yra antros kartos SandForce SF-2281 valdiklio varomas SSD su modernia SanDisk 24 nm Toggle-Mode MLC NAND atmintimi. Transcend žada skaitymo ir rašymo greičius atitinkamai iki 560MB/s ir 540MB/s. 4K skaitymo ir rašymo – iki 47000 ir 93000 IOPS.

Specifikacijos

Komplektacija ir žvilgsnis iš arčiau

Ant įpakavimo randame visą reikalingą informaciją – pagrindines savybes ir specifikacijas.

SSD720 komplektaciją sudaro 3.5″-2.5″ adapteris, 8 varžtai, garantinė kortelė, instaliacijos gidas bei pora Transcend produktų lankstinukų. Pats diskas įdėtas į antistatinį maišelį.

Transcend SSD720 yra standartinio 2.5″ formato ir labai paprasto dizaino. Juodas korpusas pagamintas iš plastmasės.

Diskas yra 7 mm storio, tad suderinamas su ultrabook’ais.

Žalia montažinė plokštė užima visą vietą. Vienoje pusėje yra SandForce valdiklis ir 8 atminties lustai, kitoje – dar tiek pat atminties lustų. SSD720 naudoja SATA3 6 Gb/s sąsają, suderinamą su senesnėmis SATA versijomis.

Plačiai paplitęs LSI SandForce SF-2281 kontroleris pasižymi labai didele sparta dirbant su suspaudžiamais duomenimis, tačiau atsilieka nuo konkurentų naudojant nesuspaudžiamus duomenis.

Naudojama SanDisk 24 nanometrų technologinio proceso Toggle-Mode tipo MLC NAND atmintis. 16 mikroschemų po 64 Gb (8GB).

Programinė įranga

Transcend SSD prežiūros programinė įranga vadinasi SSD Scope. Tai paprasta programa, turinti svarbiausias funkcijas. Ji leidžia peržiūrėti disko informaciją, S.M.A.R.T. statistiką, ištrinti duomenis, atnaujinti programinę įrangą, patikrinti TRIM komandos būseną ir padaryti particijos kopiją. Papildomai norėtume matyti optimizavimo įrankius, kokius turi, pavyzdžiui, Samsung SSD Magician programinė įranga.

Testavimo metodika

SSD testuojami atliekant tiek sintetinius, tiek realaus naudojimo testus. Visi testai atlikti šviežiai instaliuotoje Windows 7 64-bit OS. Naudojamos Intel RST 12.6.0.1028 tvarkyklės. Testavimo metu išjungtos visos pašalinės programos.

Sintetiniai testai:
AS SSD Benchmark
CrystalDiskMark
ATTO Disk Benchmark
PCMark 7

Realaus naudojimo testai:
Failų kopijavimas
Programos, žaidimo instaliavimas, žaidimo atnaujinimas
OS krovimas, žaidimo krovimas
Antivirusinės skanavimas
Archyvo išskleidimas
Photoshop testas

Testavimo sistema:
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4.0 GHz
MB:  Gigabyte GA-Z68A-D3
VGA: MSI GeForce GTX 460 768MB Cyclone OC
RAM: Patriot 2x4GB DDR3 1600MHz 9-9-9-24 HS @ 1.5V
SSD: Transcend SSD720 128GB, Samsung 830 256GB
PSU:  Seasonic S12II-620 Bronze 620W

ATTO Disk Benchmark, CrystalDiskMark

ATTO yra pasenusi, bet viena plačiausiai naudojamų programų. Būtent ATTO dėka išgautus rezultatus dauguma gamintojų nurodo kaip maksimalius SSD greičius.

CrystalDiskMark yra dar viena plačiai naudojama talpyklų testavimo sistema. Ji leidžia testuoti tiek naudojant spūdžius, tiek ir nespūdžius duomenis.

AS SSD

Pirmame AS SSD teste ištestuojami sintetiniai greičiai naudojant nespūdžius duomenis bei pasiekties laikas. Antrame teste simuliuojamas skirtingo dydžio failų kopijavimas.

PCMark 7

PCMark 7 yra gerai entuziastams pažįstamos Futuremark kompanijos testas, skirtas testuoti bendram kompiuterio našumui. Atliekame kaupiklių testą, kuriame simuliuojama kasdienio naudojimo apkrova. Testą atlikome du kartus. Pirmą karą paprastai, antrą kartą – užpildžius 75% visos SSD talpos.

Failų kopijavimas

SSD viduje kopijuojami du dideli 1.3 ir 4.7 GB dydžio failai ir didelis kiekis JPG nuotraukų, ZIP archyvų bei programos instaliaciniai failai.

Išskleidimas

Išskleidžiami du dideli (1.3 GB ir 4.7 GB) 7z archyvai bei 430 mažų ZIP archyvų.

Krovimo laikas

Matuojamas Windows 7 krovimo iki darbalaukio ir Crysis lygio krovimo laikas.

Skanavimas

Antivirusine nuskanuojamas 6.5 GB dydžio aplankas.

Instaliavimas

Instaliavimo testuose instaliuojame Adobe Photoshop CS6 ir Battlefield Bad Company 2.

Žaidimo atnaujinimas

Iki naujausios R11 versijos antaujinamas instaliavimo testo metu instaliuotas Battlefield: Bad Company 2 žaidimas.

Photoshop

Galiausiai, Photoshop CS6 testas, kuriame redaguojama milžiniškos 58 megapikselių rezoliucijos nuotrauka.

Verdiktas

Pliusai:
+didelis greitis naudojant spūdžius duomenis
+didesnė talpa, lyginant su įprastais SF SSD
+į komplektaciją įeina 3.5″ adapteris
+7mm storis

Minusai
-našumo atvžilgiu atsilieka nuo konkurentų
-konkurentai gauna 5 metų garantiją

Transcend SSD720 yra vienas greitesnių SF-2281 varomų diskų. Toggle-Mode tipo MLC NAND atmintis leidžia laisvai perkopti 500 MB/s ribą tiek linijinio rašymo, tiek skaitymo atžvilgiu, naudojant spūdžius duomenis, tačiau, kaip ir kiti SF-2281 modeliai, gauna stiprų smūgį įmaišius nesuspaudžiamų duomenų. Būtent vientisumo trūkumas ir yra didžiausia SandForce diskų problema – našumas labai priklauso nuo naudojamų duomenų tipo. Ne taip kaip dauguma kitų SandForce diskų, šis neturi kontroleriui dedikuojamos papildomos atminties (over-provisioning), tad gali pasigirti apie 7.45 GB didesne talpa – tai suteikia geresnį kainos/talpos santykį.

Kad ir kaip gerai SSD720 atrodytų prieš kitus SF-2281 modelius, prieš kitų gamintojų valdiklius naudojančius aukštos klasės konkurentus jis tikrai nežiba. Daugumoje realaus naudojimo testų SSD720 rodo tik vidutinius rezultatus. Situaciją pablogina kaina – Transcend SSD720 128GB kainuoja apie 440 litų, kas padaro jį labai sunkiai rekomenduojamu, kadangi už tiek pat galima įsigyti šiuo metu rinkoje lyderiaujančius aukščiausios klasės modelius, tokius kaip Samsung 840 Pro 128GB, Plextor M5P 128GB, OCZ Vector 128GB, rodančius didesnį našumą realaus naudojimo situacijose bei gaunančius 5 metų garantiją. Turint tai galvoje, Transcend SSD720 nėra toks SSD, kurį rekomenduotume, bent ne su tokia kaina.