Paiešką, elektroninį paštą ir kitas paslaugas siūlanti tinklo tarnyba „Google“ pradėjo įgyvendinti ambicingą virtualios bibliotekos projektą. Jo esmė – pasiūlyti internautams susipažinti su didžiųjų JAV bibliotekų lentynose saugomomis knygomis neišeinant iš namų.

Jei naująjį projektą lydės sėkmė, jau po apytiksliai penkerių metų galėsime internete ne tik rasti, bet ir vartyti tūkstančius leidinių iš Niu Jorko viešosios, Mičigano, Stanfordo, Harvardo bei Oksfordo bibliotekų. Niu Jorko ir Harvardo bibliotekos sutiko paskolinti skanavimui dalį savo archyvuose esančių knygų, na o Mičigano ir Stanfordo – viską.

Vien Mičigano bibliotekos knygų skanavimas turėtų trukti šešerius metus. Nieko nuostabaus – bibliotekoje saugoma per 7 milijonus leidinių. Įspūdinga.

Gal kažko panašaus kada nors sulauksime ir mes.. Jau įsivaizduoju pasiteisinimą dėl neatliktos namų skaitymo užduoties – „nulūžo Internet Explorer“ 🙂

Šį tą jau turime: internete galime skaityti Lietuvos literatūros klasikų kūrybą bei naudotis elektroniniu Martyno Mažvydo bibliotekos katalogu.