Įsivaizduokite – operacinė sistema akimirksniu užsikrauna vos paspaudus kompiuterio įjungimo mygtuką. Neįmanoma? Na, įmanoma, tik kainuoja nemažai. Norint tai pasiekti kompiuteryje reikia įmontuoti „flash“ technologijos pagrindu veikiantį kietąjį diską. Paleistos programos bei kiti darbiniai duomenys išsaugomi jame išjungiant kompiuterį bei žaibiškai prikeliami naujam gyventojui jį vėl įjungus. Veikimo principas iš esmės panašus į „ram drive“.

Būtent trokštantiems naudotis tokiai „ram diskais“ gamintojai siūlo „flash“ technologijos prietaisus, kurie gerokai pigesni nei įprastinė DDR operatyvioji.

Kompanija „Gigabyte“ pristatė 4 GB talpos kietąjį „flash“ diską. Talpa gal ir atrodo kukli, tačiau šis diskas juk naudotinas ne gigabaitams muzikos o darbinei informacijai saugoti. Įrenginys statomas į PCI jungtį bei laidu jungiamas prie SATA jungties. Na, iš tiesų tai tėra mikroschema be daugelio mums įprastiems kietiesiems diskams būdingų požymių. Orientacinė kaina – apie 80 JAV dolerių.

Diske galima įkurdinti swap failą ar net pačią „Windows“ operacinę. 4 GB – toli gražu ne riba. Štai „Samsung“ žada greitu laiku pristatyti 8 GB talpos „flash“ kietąjį diską.