Niekam nėra paslaptis, kad dauguma žaidėjams skirtų ausinių yra šlamštai. Jos tinka sprogimo efektų ištroškusiems žaidėjams, tačiau per jas klausytis muzikos gali nebent visiškai klausos neturintis žmogus. Tokios ausinės net neturi teisės būti viename kambaryje su pripažintais gaminiais rimtus audio produktus gaminančių firmų.

Qpad atrado formulę, kaip sukurti išties geras ausines, skirtas žaidėjams. Jos paėmė kokybiškas muzikai skirtas Takstar PRO 80 ausines ir pritaikė žaidėjams. Planas pavyko – Qpad QH90 yra vienos aukščiausiai vertinamų žaidėjams skirtų neerdvinio garso ausinių visoje rinkoje.

Apžvalgininkai surašė joms aukščiausius balus, iš vartotojų pusės jokių nusiskundimų nėra, viskas kaip ir tobula. Bet dėl mažai žinomo prekinio ženklo Qpad ausinės dažniausiai net nepatekdavo i svarstomu alternatyvų sąrašą, kur dažniausiai dominuodavo žinomų prekinių ženklų Razer, Steelseries ir Corsair gaminiai. Žaidėjai yra ta pirkėjų grupė, kuri yra labai jautri prekinio ženklo populiarumui. Ypač kai kalba eina apie brangesniąją produkcija.

Atrodo padėtis be išeities – produktas labai kokybiškas, bet į žaidėjams skirtos technikos rinką įeiti labai sunku, net ir negailint laiko ir pinigų. Tačiau išeitis yra ir ji suveikė geriau negu buvo galima tikėtis. Kingston nusprendė ant šių ausinių užmesti visų mylimą ir pagarbą užsitarnavusį HyperX prekinį ženklą. Ir tada visi pamišo. Ausinės dabar yra vienos perkamiausių, jei net ne pačios perkamiausios.

Va taip ir gimė pirmosios Kingston HyperX Cloud ausinės. Vėliau gimė ir HyperX Cloud II.

Ši apžvalga yra skirta minėtajam naujausiam modeliui. Pavadinimas sako, kad jos yra pirmųjų HyperX Cloud įpėdinės, tačiau tai yra visiška netiesa – tai absoliučiai kita ausinių versija su integruota garso posisteme ir erdviniu garsu, atsistojusi šalia originaliojo modelio, o ne vietoj jo. Dar buvo bandymas pasiūlyti supaprastintas ausines žaidėjams. Nors HyperX Cloud Core taip pat buvo įvertintos gan teigiamai, tačiau brangesnis modelis užgožė jas. Todėl visai neseniai Kingston nutraukė pigiausiųjų savo ausinių gamybą.

Pakuotė ir komplektacija

Ausinių pakuotė yra labai didelė, tai tik padidina smalsumą ir norą sužinoti kas slepiasi viduje. Nors dėžutė yra graži, ant priekinės ir galinės jos dalies matome ausinių paveikslus, gyvai pamatyti prekę šanso nėra suteikta. Tai labai neįprastas sprendimas…

…tačiau jis yra fantastiškas! Nuėmę išorinę dėžę, viduje randame dar vieną dėžutę. Ji turi nukeliamą dangtį ir atrodo fantastiškai. Jaučiame, kad gamintojui rūpėjo, jog ausinių pirkėjai pasijaustų pačiais svarbiausiais.

Atidarę dėžutę pasijuntame dar geriau. Čia viskas sudėta labai tvarkingai, transportuojant nėra tikimybės pažeisti kurį nors ausinių komponentą. Negana to ant dangtelio randame ir pasveikinimą prisijungus prie HyperX savininkų rato.

Jeigu pakuotė tikrai nudžiugino vartotojui suteiktu dėmesiu, tai ką jau kalbėti apie komplektaciją. Apart ausinių yra randami tiek būtinieji priedai – garso valdymo pultelis su integruota 7.1 garso plokšte, mikrofonas, 3,5mm jungčių skaitytuvas, tiek malonios staigmenos, tokios kaip papildomi ausinių kaušeliai ar net maišelis ausinėms vežiotis.

Detaliai apie HyperX Cloud II

Lyginant su Takstar PRO 80 ir Qpad QH90 ausinėmis, HyperX Cloud ne tik pasižymi panašiomis specifikacijomis, bet ir identiška forma. Skiriasi tik spalvos. ir esantys užrašai. Mums yra siūlomos juodos ausinės su raudonomis detalėmis, baltos ausinės su rožinėmis detalėmis (skirta merginoms!) ir juodai pilkos ausinės. Man gražiausios yra pastarosios. Tačiau Kingston kaip pagrindinį variantą pozicionuoja juodai raudonas ausines, būtent jos turėtų būti dažniau pasirenkamas variantas. Dėl šios priežasties paaukojau grožį ir pasirinkau raudonas detales turinčias ausines.

Pamirštant spalvas ir grįžtant prie formos nieko blogo, jog Kingston nepakeitė Takstar sukurto dizaino – ausinės atrodo tikrai puikiai. Plastmasei vietos likę yra labai mažai – didžioji dalis ausinių paviršiaus yra oda arba aliuminis. O ir tie keli lopinėliai plastmasės atrodo labai kokybiškai. Tai suteikia ausinėms daug solidumo ir kokybės įspūdį.

Aliumininiai garsiakalbių laikikliai gali pasigirti reguliuojamu ilgiu, tačiau jis skirtas ne pritaikymų skirtingų dydžių galvoms, o tiesiog patogesniam transportavimui.

Pro aliuminines konstrukcijas neįmanoma pravesti garso kabelių. Dėl to šiek tiek keistai atrodo laidas, perduodantis garsą dešiniajam garsiakalbiui.

Tačiau dizaino klausimu ne išvaizda yra svarbiausia. Visų pirma ausinės labai patogiai glūdi ant galvos. jose yra sutraukiami kaušeliai, išimamas mikrofonas, lankstus lankelis. Tad šios žaidimų ausinės yra ne tik patogios namie, tačiau neatims visos kuprinės vietos ir keliaujant. Odiniai kaušeliai užsidėjus ausines maloniai glosto odą aplink ausis.

Garso atkūrimas ir įrašymas

Ausinės garsą atkuria dvejais vidutinio 53 milimetrų dydžio garsiakalbiais, turinčiais neodinaminius magnetus. Nominalioji ausinių varža siekia 60 omų.

Kadangi tai nėra grynakraujės žaidėjams skirtos ausinės jų žemi dažniai nėra tokie stiprūs, kaip kitose „geimeriams“ skirtose ausinėse, kuriose jie yra nepagrįstai stipriai akcentuoti. Tuo tarpu aukštesnieji dažniai nėra nuslopinti ir jų kokybė taip pat pilnai tenkina.

Būtent žemi dažniai yra labiausiai patikęs dalykas šiose ausinėse. Nors jie nėra ypatingai stiprūs, tačiau skamba neįprastai kokybiškai.

Tad ausinės puikiai tinka ne tik žaidimams bet ir muzikos klausymui. Ne tobulas pasirinkimas trankiausios muzikos gerbėjams, bet kitų žanrų mėgėjai liks patenkinti. Garso skambesys yra visiškai kitoks, nei bet kuriose kitose žaidėjų ausinėse.

Kingston Hypex Cloud II yra uždarojo tipo ausinės, dėl to gerai izoliuoja išorės garsus. Iš tiesų, artimiesiems norint pasakyti, kad vakarienė jau paruošta reikės baksnoti pirštu į nugarą nes kitaip jų paprasčiausiai negirdėsite.

Ne pati geriausia ir į pultelį integruota išorinė garso plokštė. Tiesiog paprasčiausia plokštė, skirta atkurti 7.1 garso efektą. Ir tai yra logiška – kažko verta garso plokštė kainuoja tiek pat kiek visos ausinės. Neturintys geros garso plokštės to gal net nepastebės, bet prijungus ausines prie Creative X-FI Xtreme Gamer garsas buvo žymiai malonesnis.

Virtualaus erdvinio garso efektas nėra kažkuo blogas, bet nėra kažkuo ir išskirtinis. Kadangi pačiam erdvinis garsas ausinėse nėra didelis prioritetas į jį didelio dėmesio paprastai nekreipiu, netgi kai yra galimybė šios funkcijos stengiuosi atsisakyti.

Paprastai pulteliai leidžia kontroliuoti tik ausinių garsumą ir mikrofono įjungimą/ išjungimą. Šiose ausinėse atsiranda galimybė keisti mikrofono garsumą bei įjungti/ išjungti erdvinio garso efektą.

Mikrofonas pasižymi tik garso įrašymo jautrumo valdymu, bet ir aukšta fiksuojamo garso kokybe. Tai dar vienas teigiamas dalykas, kurio dažnai stokoja didelė dalis žaidėjams skirtų ausinių, kuriose tenka išgirsti papildomo triukšmo.

Skirtingai nei dalis konkurentų, Kingston HyperX Cloud II neturi programinės įrangos, kuria būtų galima valdyti garso parametrus. Tiesa ji ir nėra labai reikalinga, ypač kai yra toks funkcionalus ausinių valdymo pultas.

Išvados

Pagrindinis Kingston HyperX Cloud ausinių privalumas yra ypač kokybiškas garsas, tiek kalbant apie jo atkūrimą žaidimuose, tiek apie jo įrašymą. Čia būtų galima dėti tašką ir liepti pirkti jas. Tačiau dar tai yra tikrai ne viskas. Nuodėmė būtų nepaminėti geros garso izoliacijos, patogaus prigludimo ant galvos, taip pat gražaus bei praktiško dizaino, bei begalybės priedų, labai palengvinančių prekės naudojimą.

Jei kas pasakysite, kad Kingston nieko gero nepadarė, pristatydama analogą rinkoje turinčias ausines, tai gėdykitės. Ypač jeigu gyvenate ne Londone, o Lietuvoje. Ir ne tik dėl to kad Hyperx Cloud II turi integruotą garso apdorojimo posistemį ir erdvino garso funkciją. Ilgą laiką Qpad produktai iš viso nebuvo galimi Lietuvos rinkoje, tad įsigyti tokias ausines buvo labai sudėtinga. Dabar vargais negalais galima įsigyti ir Qpad produktus, tačiau ne kiekvienoje parduotuvėje jų rasite, o ir radę, pamatysite, kad sandėliuose tėra tik simbolinis jų kiekis.

Ir tai dar nėra didžiausia Qpad produktų problema. Originalios Kingston HyperX Cloud kainuoja mažiau nei 70 eurų, o už praktiškai tokias pačias Qpad QH90 ausines tektų pakloti 100 eurų. Už tą pačią kainą gaunam pažangesnes HyperX Cloud II. Kuris variantas skamba logiškiau turbūt nė nereikia sakyti.

Razer Kraken Chroma yra vienos stipriausių šių ausinių konkurenčių rinkoje. Razer produktai neturėtų sudaryti rimtos konkurencijos Kingston ausinėms garso kokybės atžvilgiu, panašu, kad to daryti ji net ir nebando. Razer pasitelkia visiškai kitą ginklą – begalę spalvų. Ausinių šonuose yra 16 milijonų RGB spalvų apšvietimas. Kam reikalingas apšvietimas klaviatūroje klausimų nekyla, pelėje jis nėra būtinas, bet estetiškai gražus. Kam apšvietimas ausinėse, kurių naudodami net nematysime aš neįsivaizduoju

Kita gerai žinoma Gaming technikos gamintoja SteelSeries erdvinio garso ausinių šioje kainų kategorijoje neturi. Nepaisant to, potencialūs HyperX Cloud II pirkėjai gali domėtis ir SteelSeries Series Siberia v3, ar senomis geromis Siberia v2. Kaip žaidėjams skirtos ausinės jos yra išties neblogos, tačiau iki rimtesnių audio produktų joms reiktų stipriai pasispausti.

Logitech Gaming serija puikiai įsitvirtino žaidėjams skirtų pelių rinkoje. Ausinių rinkoje ji vis dar nėra tokia populiari, tačiau jų siūlomos Logitech G430 yra viena rimtesniųjų alternatyvų. Neseniai ausinių pasiūlą pertvarkiusi Corsair irgi bando sustiprinti palyginti silpnas pozicijas ausinių rinkoje. Šioje klasėje Corsair siūlo Void USB 7.1 ausines.

Nesvarbu su kuriuo konkurentu lygintumėme Kingston HyperX Cloud, prieš visus ausinės atrodo labai solidžiai. Ar tai pačios geriausios žaidėjams skirtos ausinės? Neišbandęs labai teigiamų atsiliepimų sulaukusių bei dvigubai brangesnių Sennheiser G4ME ONE bei trigubai brangiau (300 eurų) kainuojančių Beyerdynimic MMX300 to teigti tikrai negaliu. Bet ar tai geriausias pasirinkimas žaidėjams už 100 eurų? Tikrai taip!