Turbūt keistas sutapimas – pas mane jau kelintą kartą papuola super maži daiktai. Tad nevilkindama laiko pranešu – Skytech suteikė mums galimybę išbandyti kelis jų pardavinėjamus daiktus, o man taip jau gavosi, kad testuoju, pasak Roccat, kompaktiškiausią klaviatūrą, skirtą žaidimams.

Roccat jau yra užsidirbusi teigiamai linksniuojamą vardą tarp žaidėjų – į jų gaminius palankiai žiūrima. Žinoma, esu ir aš apie juos girdėjus, ypač apie Mek aprašytą graužiką Roccat Pyra, tačiau pačiupinėt gyvai nei vieno iš gaminių netekę. Tad prieš gerą mėnesį atsiradus galimybei, čiupau jautį už ragų ir štai jau tarškinu Roccat klaviatūros mygtukus Skytech personalo dėka.

Iš tiesų, esu gana praktiška. Jei atsirasdavo galimybė įsigyti daiktą be firmos užrašo ir maždaug 150 litų pigiau – kodėl gi ne? Niekada tiesiog nekildavo minčių, jog viena klaviatūra gali būt geresnė už kitą, gal patogesnė, mažesnė ar greitesnė.

-Kas per nesąmonė – klaviatūra greitesnė?! Pfft, čia svarbūs rašymo įgūdžiai, o ne nupiepus klaviatūra!- sakydavau.

Tačiau vis tik mano protas priverstas apsisukti 180 laispnių kampu, nes pagaliau suvokimas atėjo mano galvon – nors ir koks įprastas kompiuteriui daiktas yra klaviatūra, o ją gaunam nusipirkę naują PC, tačiau ji labai daug ką reiškia. Pavyzdžiui, vien dėl savo dabartinės klaviatūros, aš stengiuosi kompiuteriu rašyti kuo mažiau. Absurdiškai skamba, tačiau tai skaudi tiesa.

Tiesą pasakius, mano dabartinė klaviatūra nėra labai bloga. Tiesiog tarpas sunkokai spaudaliojasi, dėl to vidurinysis pirštas per daug kačialinasi. O su Roccat Arvo… Brolyt, nejausi, kad rašai. Rašai ir dar nori rašyt, vien tam, kad klaviatūrą maigyt galėtum. Tikrai, labai patogu. Gal dėl to dabartinės mano klaviatūros mygtukai ir atrodo tokie kieti.

Bet, kaip sakoma, pradėkim nuo pradžių. Vos iššuoliavau iš Skytech parduotvės Kaune, stabtelėjau gatvėj pasigėrėt maža ir kompaktiška dėžute. Jau mašinoj lupinėjau lipdukus, o namie iš kart išplėšiau klaviatūrą iš jos kiauto. Kurį, tiesą pasakius, kiek vėliau apibraižiau šiek tiek. Bet apie ekstremalius išbandymus – apžvalgos gale.

Iš pirmųjų įspūdžių, tai tikriausiai labiausiai įsidėmėjau savo nuostabą,kurią sukėlė Arvo mažumas ir smulkumas. Klaviatūra ypač kompaktiška, skaičiai ir rodyklių klavišai sujungti į vieną, o tam, kad galėtumėm naudotis kuriuo nors režimu, yra specialus mygtukas kampe, tad užsimanęs rašyti skaičius ar spaudaliot rodyklytes, turėsi režimą pastoviai perjunginėt. Tiesa, tai būna kiek problematiška ir neįprasta pradžioje,tačiau ilgainiui pripranti. Arba, kitaip tariant, atpranti nuo rodyklių. Vėl grįžus prie normalios klaviatūros, tas didelės erdvės ir daugybės mygtukų jausmas kala per rašymo įgūdžius.

Dar, funkciniai klavišai ir Esc sugrūsti taip į viršų, kad net sienelės nėra. Iš pradžių vietoj Esc instinktyviai spaudaliojau Tab, nes viskas taip žiauriai sukelta ir sugrūsta viršuje. O pašto, interneto ir panašių f-cinių mygtukų net nebuvo. Juos pakeisti, buvo trys papildomi klavišai klaviatūros apačioje, kurių režimus pats galėjai pasirinkti.

Kalbant apie juos, tai man labai patiko įvairumas, renkantis f-cijas. Ne tik, kad jau duotajame meniu galima rinktis nemažai dalykų, bet ir pats susirenki, ką Tau reikia greičiausiai pasiekti. Juokingiausia pasirodė, kad tarp išankstinių nustatymų buvo World of Warcraft. Dar buvo galima pasirinkti Crysis ir LOTR: Battle for middle Earth. Matyt kiekviename kompiuteryje privalomi šie atributai. Na, kam ta ironija. Juk nereikia pamiršti,kad klaviatūra žaidėjams skirta.

Žinoma, greitą priėjimą prie WOW gausi ne iš kart. Tam reikia instaliuoti Arvo programą iš diskelio, kurį rasi dėžutėję. Na, nieko gero tam kompakte daugiau ir nerasi be intrunkcijų,kaip mygtukus susikofigūruot. Tiesa, dar buvo keli įdomūs darbalaukio fonai, skirti visų dydžių ekranams, tačiau užsimetus vieną ir kritiškai nužiūrėjus, greit susigražinau senąjį.

Bet dėžutėje, be klaviatūros ir kompakto, dar buvo tokia įdomi knygutė, kurią prabėgom perversti smagu, tačiau gilintis ir domėtis – banalu. Joje iš nuotraukų buvo sudėliota slapta misijos eiga. Knygos gale – duota kreditinė kortelė, kurioje įspausti kodai ir juos įrašęs į oficialų Roccat tinklapį, tampi dalimi tos misijos. Gal ir įdomu, tačiau labai vaikiška. Kyla jausmas, kad žaislais pirkėjus priviliot nori.

Apie vaikiškumą užsiminus, tai ir toks masyvus bei kampuotas dizainas, mano nuomone, klaviatūrą paverčia kaip didelį žaislą. Tokiai mažai klaviatūrai būčiau norėjusi ko nors stilingesio ir grakštesnio. O dabar nemaži mygtukai ir kieti kampai nelabai žiūrėjos ant mano darbo stalo. Tik nereikia pamiršti, kad klaviatūra žaidimams skirta. Gal ji storesnė tam, kad atlaikytų žaidėjų smūgius, nepasisekus teroristo numušt.

Turiu pripažint, kad Arvo iškentė ne tiek piktos geimerės smūgius, kiek atsipalaidavusios rašytojos ataką. Vieną dieną netyčiom teko išpilti nemažą stiklinę Vytauto ant klaviatūros. Iš tiesų, baisoka buvo, kai po vieną atsijunginėjo mygtukai,o tada po vieną staiga grįžo.

Tiesą pasakius,iš taip tvirtai atrodančios klaviatūros, tikėjausi ko nors galingiau negu pasimovimas ant Vytauto. Mano senąjai, pavyzdžiui, teko ir salžioj arbatoj išsmaudyt, ir saulėgražų lūkštų pliūpsnį gaut – o jai nieko. Čia turbūt kaip ir su Nokia telefonais – kuo senesni, tuo patvaresni.

O dabar – prisiminkim kam iš tiesų Avro skirta. Kažkaip rašydama su ja niekad neatkreipiau dėmesio į žaidimų pusę. O tik vėliau,kai draugas atėjo ir norėjo sulošt flash`inį muštynių žaidimą, mintis kalė, kad mums niekaipneišeis. Nes vienu metu galima naudotis tik vienu režimu – rodyklių klavišų arba skaičių. Tai va ir tokia klaviatūra žaidėjams.

Kitas didelis trūkumas,kurį ir mano mama įvertino, tai lietuviškų raidžių nebuvimas. Na, kas per velnias, kad senojoj mano Logitech klaviatūroj lietuviškos raidės yra, o Roccat pasivargino jas uždėt?! Tipo per šūstri jie? O lipdukų aš tikrai klijuot nesiruošiu. Dėl to kartais erzino, kai reikėdavo paspaust kokią raidę, o užmiršai, dešiniau ji Š ar kairiau.

Tačiau atmetus tokius mažus trūkumus,kurie šiaip nereikšmingi būna, kai apsipranti su nauju gyventoju, turiu pripažint,kadklaviatūra gera. Ir man ji, asmeniškai, gera pasirodė ne dėl to, kad atlaiko piktų geimer`ių smūgius ar yra labai maža. Tiesiog net ir visą dieną rašęs ilgėliausią tekstą su ja,nejausi jokio nuovargio. Tokią gaidą palikus, ar ir leidžiu Jums apsispręsti, ar ši klaviatūra Jums reikalinga.

Už galimybę pateikti jums šią apžvalgą dėkojame Skytech.