„Intel“ paskelbė, kad jau šiais metais nešiojamiems kompiuteriams skirtų bendrovės procesorių pardavimai turėtų pralenkti staliniams kompiuteriams skirtųjų.

Anksčiau buvo planuojama, kad šis prasilenkimas nutiks tik 2009 metais. Kokios priežastys paskatino paankstėjimą „Intel“ vadovas Paul Otellini neužsimena, tačiau pastebi, kad „Atom“ procesoriaus ir būsimas naujos „Centrino“ platformos pristatymas labai savalaikiai.

Nešiojamų kompiuterių populiarumas auga kasdien, tad nenuostabu, jog jiems skirtų lustų paklausa ėmė lenkti staliniams skirtųjų. Kai kuriose šalyse „Intel“ jau dabar parduoda daugiau nešiojamų kompiuterių procesorių, daugeliu atvejų tai didelio gyventojų tankumo ir technologiškai pažengę kraštai, pavyzdžiui, Japonija. Tuo tarpu Rytų Europa, kuriai, kaip ten bebūtų, priskiriami ir mes Lietuvoje, tebelaikoma vienu tvirčiausių stalinių kompiuterių bastionų – jie vilioja mažesnėmis kainomis.

Prie nešiojamų kompiuterių populiarėjimo prisidėjo ir pasirodžiusi itin mobilių bei nebrangių kompiuteriukų mada, žaibiškai apimanti vis daugiau vartotojų bei gamintojų, kurie skuba pristatyti šiai rinkai skirtas naujienas. Jau šįmet turėtų pasirodyti ir pirmieji pačių „Intel“ nebrangūs nešiojami kompiuteriai su „Atom“ procesoriais.

„Intel“ kol kas nekomentuoja, kada iš nešiojamiems kompiuteriams skirtų procesorių gaunamos jos pajamos pralenks pajamas iš stalinių kompiuterių lustų.