Corsair TX serija buvo vienas mėgstamiausių maitinimo blokų tarp pinigais nešikančių, tačiau savo kompiuterį mylinčių entuziastų. Dar 2007-aisiais metais debiutavusi serija, laiku įgaudama atnaujinimus visą laiką sugebėjo išlaikyti prestižą ir gerus pardavimus.

Nepaisant vidutinio 80 Plus Bronze efektyvumo, jis siūlė aukščiausią tiekiamos srovės kokybę, kas leido sukurti logiškai kainuojantį, bet labai kokybišką maitinimo bloką. Naujajai RM serijai Corsair jau taikė visiškai kitus standartus – didelis funkcionalumas ( gražus dizainas, aukštas efektyvumas, pilnai moduliniai kabeliai, pusiau pasyvus ventiliatoriaus veikimas) ir šiek tiek žemesni kokybės standartai.

Kad ir kaip ten viskas vyko, rezultatas yra geras. RM serija greitai išsikovojo lyderės poziciją entuziastinių maitinimo blokų sektoriuje. Corsair sugebėjo sukurti tokį maitinimo bloką, kurio dizainas ir ilgas savybių sąrašas tiesiog verčia rinktis jį. Šiandien testuojame kilovato galios RM1000. Beje turime pastebėti, jog RM serija siūlo itin platų galių spektrą – silpniausias šaltinis gali perduoti kuklią 450W galią.

Pakuotė ir komplektacija

Pakuotės dizainas yra toks, kokį jau nuo senų laikų yra įpratę matyti Corsair mėgėjai. Viskas pateikta labai patraukliu pavidalu,

Tačiau jos struktūra yra labai neįprasta ir labiau primena vaizdo plokščių dėžutes. Visa tai ką matote paėmę pakuotę tėra plonas fasoninis apvalkalas. Jį atidarė randame tikrąją maitinimo bloko dėžę, kuri jau nėra tokia graži ir spalvinga kaip pirmoji.

Corsair prie RM1000-ojo prideda šūsnį modulinių kabelių, maitinimo laidą, Corsair Link programinės įrangos kabelį, vienkartines laidų grupavimo juosteles, keturis paprasčiausius varžtelius bei ženklelį korpuso priekiui. Labai keistai atrodė pridėta makulatūra. Randame pridėtus tris lankstinukus, tačiau įdomiausia, jog nei vienas iš jų nėra vartotojo vadovas.


Žvilgsnis į RM1000

Genialumas slypi paprastume. RM serija atskleidė Corsair maitinimo blokų dizaino filosofiją, kuri netrukus buvo perkelta ir į HX seriją, greičiausiai bus sutinkama ir kitose aukštesniosios klasės Corsair serijose.

Blokuose yra labai gražiai įkomponuotos ventiliatoriaus grotelės, buvo apmažintas aštrių kampų kiekis. Iš aušinimo skysčiu sistemų buvo pasiskolinta idėja ant juodo įrenginio uždėti pilkus ventiliatorius. Nors formos pakeitimai nėra kardinalūs, bet daug iki galo išbaigtų paprastų detalių sukuria nepriekaištingą rezultatą.

Na jei jau vertinant išvaizdą labai kritiškai, geltonos spalvos lipdukai gali tikti ne prie visų sistemų. Tačiau praktika rodo, kad jei sistema nėra dedikuota vienai spalvai, dažniausiai pavyksta išvengti papildomų problemų. Beje Corsair RM1000 ilgis siekia 18 centimetrų, kas 1000W galiūnui yra nei daug, nei mažai.

Prie išvaizdos gerinimo prisideda ir tai, kad absoliučiai visos maitinimo bloko jungtys yra modulinės. Jungčių sąrašas yra labai gausus, nei vienam vartotojui šiuo klausimu problemų tikrai nekils. Konkrečius skaičius galite pamatyti štai čia:

Ir tai dar ne viskas, ką Corsair padarė kabeliams, jog RM1000 atrodytų nepriekaištingai. Visi į komponentus einantys laidai yra plokščiojo tipo, tai palengvina jų išvedžiojimą, pagerina vaizdą dėžės viduje ir „aceijt“ pagerina oro tėkmę sistemos viduje, nors jei laidai išvedžioti tvarkingai, tai jokios įtakos neturi.

Corsair RM serija turi Link programinės įrangos palaikymą, tačiau negalvokite, kad tai yra skaitmeninis maitinimo blokas, kaip koks AXi ar HXi serijos atstovas. Šiame šaltinyje yra tik galimybė stebėti 12V linijos srovės stiprį ir ventiliatoriaus apsukas.

Žvilgsnis į vidų

RM serija nesugebėjo debiutuoti be nuotykių. Daug diskusijų sukėlė tai, kad gamyba rūpinosi praktiškai mažai šioje srityje pasižymėjusi Chicony kompanija. Tiesa, tai galiojo tik 750W ir 850W modeliams, likusius gamino kur kas populiaresnė CWT.

Entuziastų baimė dėl blogai žinomo gamintojo pasitvirtino – pirmieji jų blokai buvo brokuoti. Chicony gaminti modeliai imdavo išsijunginėti, esant didelei išorės temperatūrai ir nedidelei apkrovai (kol maitinimo bloko ventiliatorius nesisuka). Tiesa tokia išorės temperatūra buvo pasiekiama nebent testuotuoju laboratorijose, realiose situacijose problemų nekildavo.

Tik paaiškėjus, jog blokai yra defektuoti buvo išleistas atnaujintas modelis, kuriame nebeliko jokių problemų. Vis dėl to Corsair nebuvo sužavėta Chicony darbu, ir praspyrė ją lauk, ir visai neseniai visų RM serijos maitinimo blokų gamyba buvo patikėta CWT.

O dabar pamirškite tai – šiandien mus pasiekė galingiausias serijos atstovas, kurio prieš tai minėtos dramos nekankino. 1000W modelis išliko šių skandalų nuošalėje. Aišku, nors ir CWT yra gerbiama gamintoja, bet entuziastams vis tiek labiau būtų patikę jei blokus ir toliau ruoštų Seasonic.

Pagrindiniai kondensatoriai yra du Japonų giganto Nippon Chemi-Con gaminiai, pasižymintys 390µF talpa, reitinguoti 400V įtampai ir 105 laipsnių temperatūrai. Viskas lyg ir labai gerai. Tik va bėda atsiranda antrinėje filtravimo grandinėje. Ten yra parinkti kur kas pigesni taivanietiški kondensatoriai iš CapXon ir Taicon.

Bloko elektros perdavimo lentelė atrodo nepriekaištingai. Blokas turi vieną ypač galingą 12 voltų liniją kuria perduoti nors ir visą savo galią. Bendra maksimali 3,3 ir 5 voltų linijų galia yra 150 vatų, na o kiekvienos atskirai maksimalus srovės stipris yra 25 amperai, ko irgi visiškai pakanka.

Corsair bloko aušinimui pasirinko 135 mm dydžio NR-135L ventiliatorių. Jis išsiskiria tuo, jog nepaisant didelio skersmens turi vos  septynis sparnelius. Corsair NR-135L ventiliatorius naudoja patobulintos konstrukcijos slydimo guolius.

Išvados

Corsair RM1000 kaina Lietuvoje siekia 200 eurų, o bloką galima rasti praktiškai bet kurioje Lietuvos kompiuterinės technikos parduotuvėje. Kaip ir priklauso tokios klasės blokams, gamintojas suteikia penkerių metų garantiją.

Gamintoja ryškiai pataupė kurdama šį bloką. Pirmiausia jis nesiūlo aukštos tiekiamos srovės kokybės.  Tai yra pagrindinis maitinimo šaltinio kokybės rodiklis ir toks sprendimas yra neatleistina blokui, kainuojančiam 700 litų. Taip pat išleidę tiek pinigų nenorime matyti tokių dalykų, kaip taivanietiški kondensatoriai.

Ir nepaisant visų aukščiau išvardintų dalykų, jis pasmerktas būti populiariausiu pasirinkimu entuziastams skirtos technikos sektoriuje. Pirmiausia jis turi Corsair prekinį ženklą, kuris gali garantuoti sėkmę praktiškai bet kam. Entuziastai trokšta, kad jų sistemos atrodo nepriekaištingai, o gražus RM dizainas dar vienas argumentas, skatinantis rinktis šį bloką. Šalia to turime ilgą „navarotų“ sąrašą: didelis efektyvumas, tylus veikimas, plokšti, pilnai moduliniai laidai ir t.t.

Nors ir konkurentai už tą pačią kainą siūlo aukštesnę maitinimo kokybę, bet mažiau papildomų funkcijų. Pavyzdžiui pagrindinis varžovas neabejotinai yra Cooler Master V1000. RM1000 besidomintys pirkėjai greičiausiai apsvarstys ir tokius variantus, kaip Enermax Platimax 1000, Seasonic X-1050, FSP Aurum PT-1000, ar Silverstone Strider Evolution 1000W.

Pirkdamas maitinimo bloką greičiausiai ieškočiau kažko daugiau, nei RM1000. Ir ne būtinai turime atsisakyti papildomų savybių, bei geidžiamiausio prekinio ženklo – papildomai primokėję vos 30 eurų galime pasiimti HX1000i, kuris šalia visų blizgučių siūlo ir aukščiausia tiekiamos srovės kokybę, skaitmeninį valdymą ir netgi dar aukštesnį 80+ Platinum efektyvumą.

Games.lt