Pirmiausia kas tai per ta Freespire. Tai Linux distribucija. Jos pagrindas yra Ubuntu. Bet Freespire mąstymas yra kiek kitoks.

Ubuntu griežtai atsisako į save įtraukti dalykus kurie nėra atviro kodo. Dėl to kenčia mažiau patyrę naudotojai. Jie vos tik įsirašę Ubuntu negali iškart klausyti, kad ir mp3 ar matyti flash animacijų puslapiose. Tuo pat metu naujokai kartais menkai susigaudo kaip viską instaliuoti, nors ir viskas padaryta kiek įmanoma suprantamiau, bet menka patirtis vistiek dėja daro savo.

Freespire čia pasuka kitu keliu. Vos ją instaliavę visi jau turi veikiančius Nvidia arba ATI ir visų pagrindinių WiFi plokščių driverius, suinstaliuotus kodekus visus ir tokias programas nemokamas, bet ne atviro kodo kaip JAVA (matyt labai aktualu runeskeiperiams), Adobe Acrobat, Flash pluginai naršyklėms ir panašiai. To negali pasiūlyti net Windows. Reikia tik prisiminti kiek laiko sugaištate, kol įsirašę Windows instaliuojate visokias programas ir draiverius kurių jums prireiks. Freesipre po instaliacijos jums tikriausiai nieko daugiau nepritrūks viską rasite jau įrašyta.

O ir Freespire standartinė grafinė aplinka yra suderinta kaip, kad atrodytų panašiai į Windows XP:
http://wiki.freespire.org/images/d/d6/Desktop1.png
Tam, kad naujokams nereiktų ieškoti kur kas padėta. Taigi apie naujuosius Linux naudotojus pagalvota iki galo.

Namų puslapis ir parsisiuntimas:
http://www.freespire.org/