Į žūtbūtinę konkurencinę kovą su ASUS ir „Gigabyte“ besivelianti kompanija „Foxconn“ į teismą nutempė du Kinijos žurnalistus, parašiusius straipsnį apie prastas darbo sąlygas bendrovės gamyklose.

Straipsnyje buvo rašoma, kad „Foxconn“ gamyklose darbuotojams tenka dirbti neribotus viršvalandžius, jiems mokami juokingo dydžio atlyginimai. Reakcija į tokias žinias buvo cunamio jėgos – „Apple“ pareiškė, jog tokie partnerių darbo metodai jiems nepriimtini ir ėmėsi patys tirti, kaip gyvuoja „Foxconn“ personalo politika. Istoriją apie prastas darbo sąlygas pasirodė ir Europos žiniasklaidoje.

Nors iškart po pirmojo straipsnio pasirodymo „Foxconn“ ir buvo pripažinę esant darbo organizavimo problemų, dabar kompanijos atstovai teisme teigia, jog straipsnio autorių paskleistai informacija padarė 3,77 mln. JAV dolerių vertos žalos.

Tai ne pirmas kartas, kuomet „Foxconn“ kreipiasi į teismą dėl žurnalistų tariamai padarytos žalos kompanijos reputacijai. Panašus ieškinys buvo svarstomas ir 2004 metais, tačiau paspausta Taivanio žurnalistų sąjungos kompanija jį visgi atsiėmė.