Savaitgalis Kinijos kompanijai „Foxconn“ buvo svarbus – po jo ji nusprendė atsiimti prieš du šios šalies žurnalistus nukreiptą ieškinį. Jame jie buvo kaltinami žalos bendrovės įvaizdžiui darymu.

Viskas prasidėjo nuo to, kad dviejų Kinijos laikraščio reporterių straipsnis apie prastas darbo sąlygas „Foxconn“ gamyklose sukėlė tikrą skandalą. Kompanijos partneriai „Apple“ ėmėsi svarstyti tolesnio bendradarbiavimo galimybes, na o pati žinia apie darbuotojų išnaudojimą apskriejo viso pasaulio žiniasklaidą.

Į tai „Foxconn“ atsakė prieš žurnalistus nukreiptu ieškiniu. Jame iš straipsnio autorių reikalauta 3,77 mln. JAV dolerių kompensacijos. Toks sprendimas sulaukė dar didesnio atoveiksmio – kompanijos veiksmus pasmerkė daugybė leidinių ir net televizijos kanalų. Taigi, „Foxconn“ visgi nusprendė ieškinį atsiimti.

Gal istorijos pabaiga ir būtų kitokia, jie ne pasibaigę giganto „Apple“ svarstymai apie bendradarbiavimą su darbuotojus išnaudojančią įmone. „Apple“ nusprendė, jog jis bus tęsiamas, tačiau kai kurias problemas dar reik išspręsti.

Tai jau ne pirmas kartas, kuomet „Foxconn“ teisiasi su žiniasklaida. Ankstesnė kelių metų senumo istorijos pabaiga buvo tokia pati – ieškinys atsiimtas.