„Blu-ray“ formato plėtrą remiančios „Blu-ray disc association“ (BDA) organizacijos lyderis pareiškė, kad nesitiki greito nebrangių „Blu-ray“ grotuvų pasirodymo parduotuvėse.

BDA vadovo Andy Parsons, kuris taip pat yra vykdantysis „Pioneer“ vadovas“ teigimu, kol kas tiesiog nėra nebrangių „Blu-ray“ grotuvų rinkos. „Jaučiame nuolatinį spaudimą mažinti įrangos kainas, tačiau žmonės neįvertina to, kad prieš tai reikia sukurti visą rinką. Jei technologija nėra žinoma ir trokštama, mažesnės kainos naudos neduos“, – sako jis.

Žinoma, tiesa ir tai, kad didžiuosius namų elektronikos gamintojus vienijanti BDA yra suinteresuota nemažų kainų gyvavimu. Štai ir patys „Pioneer“ neseniai pristatė gerų galimybių, bet ir įspūdingos kainos, net 2000 JAV dolerių kainuojantį „Blu-ray“ buitinį grotuvą. Tipiniai „Blu-ray“ grotuvai kainuoja 300-400 JAV dolerių ir taip pat yra nepalyginamai brangesni nei DVD peržiūros įranga.

Tačiau BDA vadovas patvirtina, kad laikui bėgant „Blu-ray“ įranga turėtų pirkti. Anot jo, būtina, kad augtų šio formato įrangos rinka apskritai. Didesnės pajamos leistų gamintojams mažinti nepigiai gaminamų grotuvų kainas.