„Apple“ įkūrėjo ir vadovo Steve Jobso iniciatyva nustoti naudoti DRM autorių teisių apsaugos mechanizmus parsisiunčiamoje muzikoje neliko be atsako. Gigantas EMI pranešė, kad greitu laiku visa jų atstovaujamų atlikėjų muzika internete bus parduodama be jokių papildomų apsaugų.

Steve Jobs į tai atsakė ne ką kuklesnių pranešimu, teigiančiu, kad iki metų galo jokių DRM apsaugų neturės daugiau nei pusė „iTunes“ sistemoje parduodamų dainų. Tai reiškia, kad vartotojai galės neribotai jas kopijuoti bei keistis. Žinoma, piratavimui tai gal kiek ir atveria vartus, bet… būtų naivu manyti, kad jo nebuvo iki to 🙂

Sprendimas pašalinti autorių teisėms saugoti sukurtą kodą iš parduodamų internetu dainų gali atrodyti keistokas, bet S. Jobsas ir EMI jį aiškina paprastai – anot jų, DRM mechanizmai dažniau apsunkindavo melomanų gyvenimą, nei kad saugojo nuo piratavimo. Tikri piratai juk siunčiasi dainas iš p2p.

Gali būti, kad įkvepiančiu EMI pavyzdžiu greitu laiku paseks ir kelios kitos įrašų studijos. Kad vartotojai visgi būtų suinteresuoti dainas pirkti, o ne imti jas iš p2p juos planuojama vilioti gera kokybe – visi DRM įrašų neturintys kūriniai bus 256 kbps.

Ne gana to, greitu laiku EMI žada pašalinti DRM mechanizmus ir iš „iTunes“ sistemoje publikuojamų savo vaizdo įrašų. Taigi, laisvės nuo paranojiškų DRM apsaugų diena aušta. Ar tai tikrai išjudins bestingstančią prekybos internetu rinką? Bus matyti.