„Sony“ pristatė naują nešiojamąjį kompiuterį „VAIO AX Digital Studio PC“. Jis skirtas tiems, kas iš nešiojamo įrenginio tikisi didelių darbo su daugialypės terpės informacija – vaizdu, garsu ir pan. – galimybių.

Kompiuteryje įrengtas 17 colių įstrižainės WXGA+ raiškos ekranas. Jis komplektuojamas su išimamu vidiniu TV imtuvu, na o „VAIO AX“ darbą valdo „Windows XP Media Center Edition 2005“ operacinė sistema, kuri nešiojamuose kompiuteriuose itin reta.

Optiniams diskams skaityti bei įrašyti skirtas DVD+-RW įrenginys. Būtent jis ir dalinasi vieta kompiuterio korpuse su TV imtuvu – priklausomai nuo to, ko labiau reik, vartotojas gali keisti komponentus. Į tą patį lizdą galima įdėti ir 80 GB talpos papildomą kietąjį diską arba adapterį, per kurį prie kompiuterio prijungiami įprastinio dydžio HDD. Toks konstrukcinis lankstumas turėtų vartotojams suteikti itin dideles prisiderinimo galimybes, bet tuo pačiu turbūt lems ir itin sunkų nešulį „VAIO AX“ kurs nors vežantis – juk reiks vežtis ne tik patį kompiuterį, bet ir jo keičiamas dalis. Niekad nežinia, ko prireiks kelionėje…

Prie kompiuterio bus pridedamas ir vadinamasis „docking station“ priedas, praversiantis kuomet su nešiojamuoju dirbama prie savo darbo ar namų stalo.

„VAIO AX“ turi integruotą piršto antspaudų skenerį, 0,3 megapikselio raiškos internetinę kamerą. Be abejo, yra ir USB 2.0, IEEE 1394 lizdai bei atminties kortelių (Memory Stick ir SD) skaitytuvas.

„VAIO AX“ kainuoja apie 2300 JAV dolerių. Pilnus modelių aprašymus su išsamiais procesorių, RAM ir kt. techniniais duomenimis rasite štai čia.