Tokijuje vykusioje konferencijoje bendrovė „VIA Technologies“ pristatė savo artimiausios ateities planus. Iš jų matyti, kad kompanijos dviejų branduolių procesorius „VIA Nano“ nukeltas į 2010 metus.

Jau aišku, kad šie lustai bus gaminami naudojant 45 nanometrų technologinį procesą, tiks dabartinių „VIA C7“ procesorių lizdui ir pagrindinėms plokštėms. Tikslios specifikacijos neskelbiamos, bet teigiama, kad pirmi pavyzdiniai procesoriai bus pristatyti 2009 metų gruodį. Tiekimą planuojama pradėti 2010 metų birželį.

Anksčiau sklandė gandas, kad dviejų branduolių „Nano“ pasirodys jau 2009 metais. Nors jis ir neturėtų būti tiesioginis AMD ir „Intel“ mažai energijos vartojančių lustų konkurentas, šiuo procesoriumi VIA siejo daug vilčių.

Kita vertus, atidėjimo faktas nestebina, nes ir vieno branduolio „Nano“ procesoriai, kurie jau parduodami, gana kukliai perkami ir jų galima rasti tikrai ne visur.

„VIA Nano“ yra pirmasis bendrovės lustas, kuriame naudojamos 64 bitų instrukcijos, „VIA PadLock“ saugumo mechanizmas, „Adaptive PowerSaver Technology“ technologija.