Kone kasmet sulaukiame vis daugiau gaminių skirtų žaidėjams. „Asus Republic of Gamers“ – žaidėjams tikrai puikiai pažįstamas prekės ženklas, kuris vis dažniau leidžia gaminius skirtus vidutines pajamas turintiems žaidėjams. Vis tik, kartais kompanija parodo ir kažką tikrai unikalaus. Į šią kategoriją pataiko ir metų pradžioje pristatyta „Asus ROG Strix Flare“ mechaninė klaviatūra.

Jau iš pirmo žvilgnio matyti, kad „Asus ROG Strix Flare“ buvo sukurta pagal aukščiausius kokybės standartus. Tai akivaizdu žiūrint į klavaitūros dydį, jos apdailą ir, žinoma, į jos kainą. Klaviatūra šiuo metu kainuoja apie 180 eurų, tačiau kaina atrodo nedidelė, turint omenyje tai, kad „Asus ROG Strix Flare“ puikuojasi galybe mažų, bet tikrai malonių smulkmenų skirtų žaidėjams.

Vos prijungus klaviatūrą prie kompiuterio, pirmasis į akis krentantis dalykas – programuojamas RGB mygtukų pašvietimas. Su specialia programine įranga jūs galite keisti apšvieičamus mygtukus, rinktis spalvą ir pašvietimo tipą, o atliktus pakeitimus išsaugoti. Jei tingėsite viską rinktis patys, galėsite pasinaudoti vienu ar keliais iš anksto sukurtais mygtukų pašvietimo profiliais. Taip pat verta paminėti ir galimybę pašvietimą sinchronizuoti su kitais „Asus“ RGB produktais, tad jei namuose turite daugiau šios kompanijos produktų, „Asus ROG Strix Flare“ gali tapti puikia dėlionės dalimi.

Kita maloni kosmetinė smulkmena – mažas stikliukas dešiniajame klaviatūros viršuje. Jo pašvietimą taip pat galima programuoti, o patį stikliuką su „Asus ROG“ logotipu nesunkiai galite išimti vos tik panorėję. Klaviatūros dėžėje rasite ir tuščią plokštelę, tad jei norėsis ją galite išsigraviruoti ar apklijuoti savais lipdukais.

Kitas į akis krentantis dalykas – klaviatūros viršuje išdėstyti specialūs medijos klavišai (ir Windows užrakinimo mygtukas), kurie papildyti specialiu sukamu ritinėliu. Jis įmontuotas kairėje klaviatūros pusėje, tad kompiuterio garsą galima valdyti netitraukiant rankos nuo pelės. Tai ypač patogus pakeitimas lyginant su tų pačių „Asus“ gaminta „Strix Tactics“ klaviatūra, kuri ritinėlį buvo įmontavusi virš skaičių mygtukų.

„Asus ROG Strix Flare“ norisi girti ir kalbant apie patį mygtukų veikimą. Užuot kūrę savus mechaninius mygtukų perjungimus, kaip tai daro kitos klaviatūras gaminančios kompanijos, „Asus ROG“ vis dar išlieka ištikima aukščiausios klasės vokiškiems „Cherry MX“ sprendimams. „Strix Flare“ galima rinktis su „Cherry MX Red“, „Brown“, „Blue“ ar „Black RGB“ mygtukų perjungimo variantais. Visi jie puikiai tinka tiek minkštesnes, tiek kietesnes mechanines klaviatūras mėgstantiems žaidėjams, tad tikrai išsirinksite sau patinkantį variantą.

Galiausiai, verta paminėti kitas kokybišką gyvenimą prie kompiuterio užtikrinančias smulkmenas – papildomas USB lizdas, stilingas riešo laikiklis ir storas laidas, kuris tikrai nesusipainios – tai puikūs priedai prie ir šiaip tikrai kokybiško gaminio. Iš esmės, „Asus ROG Strix Flare“ mechaninė klaviatūra yra puikus gaminys, kuriam kiek trukdo sąlyginai didelė kaina. Tačiau jei ieškote puikios mechaninės klaviatūros žaidimams, o kaina jums yra tik antraeilis faktorius – „Asus ROG Strix Flare“ verta visų už ją išleidžiamų pinigų.