Jeigu galvojate apie naujo procesoriaus ar kompiuterio įsigijimą, kainos parduotuvėse gali pasirodyti žymiai didesnės, negu Jūs tikėjotės. Tad bent jau šiuo metu vertėtų susilaikyti nuo sistemos, turinčios Intel procesorių pirkimo.

Pastarosiomis dienomis Intel stipriai pakėlė savo procesorių kainas. To priežastis, nėra susijusi su stichinėmis nelaimėmis, kaip buvo per didžiąją HDD krizę, ar padidėjusia paklausa, kaip buvo kriptovaliutų kasimo bumo metu – tiesiog nebespėjama gaminti pakankamo kiekio 14nm lustų.

Pavyzdžiui, apie 370€ kainavęs Core i7 8700K dabar kainuoja 550€, o 150€ kainavęs Core i3 8350K dabar kainuoja 250€. Na o didelės dalies Intel procesorių šiuo metu iš viso neįmanoma įsigyti.
Geroji naujiena yra ta, kad bent kol kas AMD procesorių kainos nėra stipriai pakitusios. Vis dėl to, dėl pakilusių Intel kainų padidės ir AMD procesorių paklausa, tad jie taip pat gali tapti deficitu.

Prognozuojama, kad ši situacija gali tęstis iki 2019-ųjų metų vidurio. Tai turėtų padėti AMD priartėti prie Intel pagal parduodamų procesorių kiekį.